Kniha Tajemství muzea - obálka

Tajemství muzea

Podivuhodná dobrodružství Toma Scatterhorna I.

Autor:

Originální název: The Remarkable Adventuresw of Tom Scatterhorn
Překlad: Jana Jašková
Ilustrace: Henry Chancellor

EAN: 9788025700815

Formát: 360 stran, vázaná
Rok vydání: 2009

Hardcover360
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Tajemství muzea můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Dnem, kdy otec malého Toma dostal záhadný dopis, se chlapcův život rázem změní. Otec se chová podivně a usilovně po něčem pátrá, nakonec rodinu opustí a zmizí kdesi v Asii. Tomova maminka se vydá manžela hledat a syna svěří do péče podivínských příbuzných, kteří vlastní tajuplné muzeum. Stará legenda praví, že je v něm ukryt největší safír na světě. A právě v době, kdy se Tomův strýc chystá z finančních důvodů muzeum zavřít, vynoří se záhadný a Tomovi velmi podezřelý mecenáš. Je skutečně tím, za koho se vydává? Opravdu chce udržet muzeum, nebo se jen dostat k cennému klenotu? A co když mu jde o něco jiného, o něco, co souvisí se zoufalým pátráním Tomova otce? A pak jednoho dne Tom náhodou zjistí, že z muzea vede cesta časem zpátky, a v minulosti opět narazí na zlotřilého mecenáše…


Poslechněte si ukázku z knihy načtenou Lukášem Hlavicou

Názory našich čtenářů

****
Není to kniha z nejlepších ale i tak je "hustá"
Bublushka, 28.08.2012

Tom Scatterhorn je zvědavý chalpec, který se z určitých důvodů nastěhuje ke své tetě a strýci do muzea. Je to muzeum zvířat, ktera jsou vycpaná, ale vypadají úplně jako živá. Ale ona nejsou uplně umělá....
Jednoho dne se Tom náhodou dostane do minulosti a objeví se na začátku provozu toho muzea. Zvířata jsou ještě krásná a on se setká s mužem, který je všechny vyrobil. Zjišťuje plno zvláštních, zajíamvých a magických věcí a zjistí, že jeho návštěva v minulosti není zas tak marná.
Kniha je, jak já říkám "hustá". Plná zvláštních věcí, magie a tajemna. Plno zvraty vás překvapí ale možná i naštve. Není to je jedna z nejlepších knih, ale pro mladší čtenáře to může být opravdu strašidelný příběh plný tenmna na zamyšlení.
Moc jí doporučijuji, je to skvělý čtecí zážitek XD.

**
Příběh dobrý zbytek na nic!
Fíla, 19.11.2011

Jak se dá asi vyvodit za nadpisu recenze, kniha se mi příliš nelíbila. Příběh byl sice docela dobrý a chvílemi i napínavý, ale ztvárnění naprosto tragické! Kniha se čte velice špatně, postavy (včetně hlavní postavy) jsou velice nedomyšlené a není možno si zde najít svého oblíbence - všichni jsou divní a nepříjemní! Jazyk je velice proměnný, což způsobuje nepříjemný pocit kdy musíte přemýšlet co tím autor myslel. Do konce čtení jsem byl odhodlán knihu pouze zkritizovat, ale (na rozdíl od zbytku příběhu - který byl velmi předvídatelný) konec byl naprosto strhující a překvapil mě, kdyby ho nebylo byla by špatně celá kniha.

32

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Tajemství muzea?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek