Kniha Město Ember - obálka

Město Ember

Kniha města Ember I

Autor:

Překlad: Jana Jašová

EAN: 9788025700938

Formát: 245 stran, vázaná
Rok vydání: 2009

Hardcover245

Kniha byla vydána ve spolupráci s nakladatelstvím Triton.

Argo, Triton

Doporučená cena: 279,- Kč

Objednávka: Knihu Město Ember můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Pochmurné město Ember, ztracené uprostřed Neznámých území a obklopené neproniknutelnou tmou, čelí postupnému rozpadu. Jeho obrovské podzemní skladiště se zásobami potravin a předmětů denní potřeby se pomalu vyprazdňuje, a tak obyvatelé strádají. Největší hrozbou pro Embeřany, nad nimiž se klene temná obloha a jimž jediné světlo poskytují reflektory a žárovky napojené na dosluhující generátor, jsou stále častější výpadky elektrického proudu. Bojí se, že je tma co nevidět pohltí nadobro.

Dvanáctiletá Lina Mayfleetová a její stejně starý spolužák Doon Harrow mezitím netrpělivě očekávají svůj velký okamžik: Den rozřazení, kdy si ze starostova sáčku vylosují první zaměstnání. Svobodomyslná Lina touží po práci, která by jí poskytla volnost, zatímco hloubavý Doon chce proniknout na místo, kde by mohl přispět k záchraně skomírajícího Emberu. Protože nepřízeň osudu může napravit jedině výměna vylosovaných papírků, bývalí kamarádi, které kdysi rozdělila malicherná hádka, se znovu sblíží. Když pak Lina objeví doma v komoře útržky dávného dokumentu, s Doonovou pomocí se ho pokusí vyluštit. Je to opravdu vzkaz od zakladatelů města, bájných Stavitelů, kteří v něm popisují cestu z temnoty? Pokud ano, co přesně v něm stálo předtím, než ho dostala do rukou – a hlavně do pusy – Linina sestřička Poppy? A proč se nikdo z dospělých, komu se chlapec a dívka se svým objevem svěří, nemíní těmito dohady zabývat? Lina s Doonem se nakonec pustí do hledání na vlastní pěst, ale výsledek jejich úsilí jim místo vděku spoluobčanů přinese jen vyhlídku na uvěznění v městské Cele. Zdá se, že jediným možným řešením je útěk… jenže co bude potom?

Tetralogie Knihy města Ember, která je určena mladým čtenářům, přinesla její autorce, americké spisovatelce Jeanne DuPrauové, nebývalou popularitu. Její první díl zatím vyšel ve 20 zemích světa a v roce 2008 se dočkal i filmové podoby. Film měl v českých kinech premiéru 19. února 2009.

Více o filmu Město Ember zde...

Celá tetralogie má také své vlastní stránky, kde si mimo jiné můžete také zahrát hry spojené s příběhem...

 

Ohlasy a odkazy:

"Město Ember Jeanne DuPrauové" versus "Město Ember Gila Kenana" - recenze na knihu a film, Jiří Popiolek, Ďuro Červenák, časopis Pevnost, č. 1/09

Město Ember - recenze, Renata Petříčková, Svět dětské fantazie, 1. 3. 2009

 

Přečtěte si také ukázku z knihu.

Názory našich čtenářů

Dobrá kniha
Káťa, , 16.07.2010

Než jsem začala číst knihu tak jsem první viděl film, naštěstí už je tomu dávno, takže ve mě nezůstaly pocity z filmu a knihu jsem si vážně užila. A musím říct, že kniha se mi líbila mnohem víc. Nelíbí se mi jak ve filmu (tedy co si z něj ještě pamatuju) byly přikrášlené situace a v podstatě uplně odlišné, snad aby to dávalo dobrodružnější námět, ale zase nemohu říct, že by se mi film nelíbil když jsme ho viděla. Četla jsem i druhý díl Vesnice Sparks a i ta se mi velmi líbila, měla jsme ji přečtenou za jeden den (což o něčem svědčí :-)). Takže odlehčené, pěkné čtení, tedy s trošku předvídatelným koncem, ale opravdu zajímavé a podle mě i poučné, jak by to s námi všechno mohlo dopadnout. Vřele doporučuju obě knihy a nedočkavě očekávám další.

01

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Město Ember?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek