Kniha První dámská detektivní kancelář - obálka

První dámská detektivní kancelář

Autor:

Originální název: The No.1 Ladies´c Detective Agency
Překlad: Pavla Kubaláková

EAN: 9788025701096

Formát: 217 stran, vázaná
Rok vydání: 2009

Hardcover217
Argo

Doporučená cena: 258,- Kč

Objednávka: Knihu První dámská detektivní kancelář můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

První díl z úspěšné série detektivních příběhů zachycuje období, kdy sympatická Precious Ramotswe zakládá první ženskou detektivní agenturu v Gaborone, hlavním městě Botswany. Nejenže se dokáže vypořádat s podvodníky, najít zmizelého manžela nebo zkrotit neposlušné dcery ustaraných rodičů, ale nabídne také pohled do duše národa, jenž obývá oblast na prahu pouště Kalahari. Když se Precious nakonec vrhne po stopách zmizelého dítěte, riskuje vlastní pověst a možná i život.Alexander McCall Smith okouzlil čtenáře netradiční hlavní hrdinkou i jejím chytrým humorem. Je vynikajícím vypravěčem a jeho text čtenáře spolehlivě přenese do prostředí odlišné africké kultury. Není bez zajímavosti, že režisér známých filmů Anglický pacient a Talentovaný pan Ripley Anthony Minghella natočil podle této literární předlohy detektivní seriál.

Názory našich čtenářů

*****
Doporučuji!
assol, 30.03.2015

Nevěděla jsem nic o Botswaně, ani o Alexandru McCall Smithovi. A jsem moc ráda, že jsem po knížce sáhla. Autor je výborným vypravěčem a tématicky je kniha neobyčejně osvěžující. Mám ráda detektivky, ale po dlouhé sérii těch severských, které mi už začaly připadat nějak na jedno brdo, ač od různých autorů, jsem byla tentokrát mile poučena a bezvadně pobavena. Škoda, že zatím u nás vyšly jen 4 díly této série, prý jich je 10.

51

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu První dámská detektivní kancelář?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek