Kniha Kosmický jackpot - obálka

Kosmický jackpot

Proč je náš vesmír přesně to pravé pro život?

Autor:

Originální název: Cosmic jackpot. Why our universe is just right for life?
Překlad: Martin Žofka

EAN: 9788073632373

Formát: 304 stran, vázaná
Rok vydání: 2009

Hardcover304

Kniha byla vydána ve spolupráci s nakladatelstvím Dokořán.

Argo, Dokořán

Doporučená cena: 399,- Kč

Objednávka: Knihu Kosmický jackpot můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Klíčovým tématem této knihy je vhodnost vesmíru pro život. Nejprve autor vyloží základní pojmy moderní fyziky a kosmologie a poté popíše teorii multiverza včetně argumentů pro a proti. Ke konci rozebírá různé odpovědi na problém přesného vyladění vesmíru. Pokládá si také otázku, zda mají vědci skutečně už už na dosah ruky teorii všeho – úplné a logicky uzavřené vysvětlení celého fyzikálního vesmíru – nebo zda podstata existence zůstane navždy zahalena tajemstvím.

Davies od sebe jasně oddělil nesporná fakta, rozumné teoretické úvahy a divoké domněnky. Hlavním cílem této knihy je používat při hledání odpovědí na zásadní otázky týkající se existence vědecké metody bádání a zdravý rozum.

Recenze v médiích

Paul Davies: Kosmický jackpot
Literární noviny, Ivan Matějka , 13.07.2009

(...) Proč je náš vesmír přesně to pravé místo pro život? Tak se v podtitulu své nové knihy (v originále vydané roku 2007) ptá uznávaný britský fyzik a kosmolog. Možnou odpověď naznačuje už chytlavý název - je to výsledek náhody, zkrátka jsme vyhráli kosmický jackpot. Ale odpovědi, či přesněji řečeno pokusy o ně, v tomto případě nejsou to nejvzrušivější. Daleko zajímavější jsou cesty, po nichž se ubírá novodobá věda. (...) Všechno jsou to pochopitelně složité věci, pramálo přístupné neznalému člověku. Davies je ovšem velmi zkušený popularizátor vědy - což českému čtenáři předvedl už v knihách Jsme sami?, nebo Pátý zázrak - a laickému zájemci o téma už v úvodu vzkazuje: "Snažil jsem se udržet obtížnost výkladu v této knize na co nejpopulárnější úrovni. Vyhýbal jsem se odborné hantýrce a zbytečně puntičkářskému popisu. Rovnic je zde naprosté minimum..." Opravdu tyto své zásady dodržel. A navíc musí psát s vtipem a elegancí.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Kosmický jackpot?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek