Kniha Vítěz je sám - obálka

Vítěz je sám

Autor:

Originální název: O vencedor está só
Překlad: Jindřich Vacek

EAN: 9788025701713

Formát: 380 stran, vázaná
Rok vydání: 2009

Hardcover380
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Vítěz je sám můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub a Mobi.

Anotace:

Mikrostránky knihy Vítěz je sám najdete na www.vitezjesam.cz.

V knize Vítěz je sám se Paulo Coelho vrací k důležitým myšlenkám z románů Jedenáct minut a Záhir. Předkládá čtenářům román plný napětí, věrný obraz světa, v němž žijeme a kde se natolik upínáme k bohatství a úspěchu za každou cenu, že mnohdy neslyšíme, co nám říká naše vlastní srdce. V románu Vítěz je sám nás Paulo Coelho zavádí na Filmový festival v Cannes, kde se schází takzvaná Supertřída – lidé, kteří se proslavili ve vysněném světě módy a filmu. Někteří z nich se dostali až na samotný vrchol a obávají se, že své skvělé postavení ztratí. V sázce jsou peníze, moc a sláva – tedy hodnoty, pro které je většina lidí ochotna udělat cokoliv a za jakoukoliv cenu. Na tomto moderním „jarmarku marnosti“ se setkávají ruský milionář Igor, král módy Hamid, původem z Blízkého východu, americká herečka Gabriela, dychtící po hlavní roli, ctižádostivý policejní vyšetřovatel Savoy, který doufá, že vyřeší největší případ svého života, a Yasmine, modelka stojící na počátku úspěšné kariéry. Komu z nich se podaří v některém z mnoha snů, které jim okolní svět nabízí, rozpoznat svůj vlastní sen a uskutečnit ho?

 

INTERPRETACE MÓDOU

Ewa_web

Módní návrhářky ze studia Sisterconspiracy se nechaly inspirovat postavami románu Vítěz je sám - a při příležitosti vydání knihy vytvořily limitovanou neprodejní kolekci devíti triček. Podívejte se na všechny...

 

Přečtěte si také ukázku z knihu.

Recenze v médiích

Kdo opravdu miluje, dává druhému svobodu
PRÁVO, František Cinger, 02.11.2009

Jeden z nejpopulárnějších světových prozaiků Paulo Coelho se ve svých románech evidentně pokouší vyslovit "velkou" pravdu o životě. Snaží se říci cosi podstatného, co ho ovlivňuje nebo přímo podmiňuje. Zřejmé je to i v zatím posledním díle, které s názvem Vítěz je sám vydává v překladu Jindřicha Vacka nakladatelství Argo. Staví proti sobě touhu po kariéře, které je člověk ochoten obětovat vše, a pomíjivost bytí, jemuž může vystavit stop i náhodný násilník. A také se ptá: je protikladem lásky smrt? A je ona tím správným trestem za rozchod? Vybral si filmový festival v Cannes, kde se během jednoho dne odehraje celý dramatický příběh.

Názory našich čtenářů

**
Naprosto průměrná kniha
Lenka, 22.08.2012

Už několikrát jsem se snažila přijít na chuť tomuto oblíbenému autorovi. Souhlasím s tím, že se snaží najít a vyslovit velkou pravdu o životě, ale podle mého názoru se mu to nedaří (viz. Alchymista). Jeho myšleky jsou plytké, povrchní a kopírované od jiných autorů (např. Hesse, Dostojevskij). Sám si s nimi ale neumí poradit a rozvést je do jiné zajímavější roviny. Tuto knihu jsem dočetla s velkým přemáháním a jsem ráda, že nebude zabírat místo v mé knihovně. Hlavní hrdina mi byl od samého počátku neskutečně nereálný a jeho jednání jsem ani za mák nevěřila. Podle mého není ani zdařilý pokus vyprávět příběh několika osob, kompozice knihy tak velmi utrpěla.

21

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Vítěz je sám?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek