Kniha Podoba - obálka

Podoba

Autor:

Originální název: The Likeness
Překlad: Petr Pálenský

EAN: 9788025703922

Formát: 520 stran, vázaná
Rok vydání: 2011

Hardcover520
Argo

Doporučená cena: 398,- Kč

Objednávka: Knihu Podoba můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Z případu vraždy se často stává skutečná šachová partie, ale tohle bylo něco jiného. Mým skutečným protivníkem nebyl vrah, ale oběť - dokonale na mě připravená po všech stránkách, zcela nevypočitatelná…

Tana Frenchová po velmi zdařilém prvním románu V lesích, za nějž získala v roce 2008 cenu Edgar Allana Poea, vydává další strhující román, který kritika i čtenáři nadšeně chválí.

"Úchvatné… Frenchová chytře boří konvenční pojetí záhady zamčeného pokoje napětím, jež postupně narůstá mezi jejími vícerozměrnými postavami. Čtenáři, kteří hledají v oblasti psychologického detektivního žánru nové jméno, nemusejí hledat dál, stačí, když se nechají oslovit tímto mocným irským hlasem." Publishers Weekly

Detektiv Cassie Maddoxová, jedna z hlavních postav předchozí knihy, která se dosud úplně nevzpamatovala z potyčky s psychopatem, opouští oddělení vražd a nastupuje na oddělení domácího násilí a začíná chodit s bývalým kolegou, detektivem Samem O'Neillem. Když ji zavolá na místo činu svého nového případu, s hrůzou zjišťuje, že zavražděná dívka je její dvojnice. Ba co více, v průkazu totožnosti je uvedené jméno Lexie Madisonová, tedy identita, kterou Cassie před lety používala jako agent oddělení tajných operací.

V případu, v němž chybí jakékoli stopy, podezřelí i jediný náznak Lexiiny skutečné totožnosti, nachází Cassiin bývalý šéf životní příležitost - poslat Cassii namísto oběti a vylákat vraha, aby se pokusil dokončit svoje dílo.

Tana Frenchová (*1973) vyrůstala v Irsku, Itálii, USA a Malawi a od roku 1990 žije v Dublinu. Vyučovala herectví na dublinské Trinity College a pracuje v divadle, filmu a dabingu. Za román V lesích (Argo, 2010) získala v roce 2008 cenu Edgara Allana Poea (An Edgar Award) za nejlepší první román. V roce 2008 vyšla úspěšná a vysoce hodnocená Podoba a v roce 2010 vyšel její třetí román Faithful Place, jehož vydání chystá nakladatelství Argo v roce 2012.

Názory našich čtenářů

****
Nevím ?!?
Ed Scapa, 05.10.2014

Celou dobu, co jsem tuto 500ti stránkovou knihu četl, jsem si říkal, jaká je to fušeřina a že se spisovatelka zbláznila; hrdinka dělá nepochopitelné boty (to snad pochopí jenom žena). Ale ta studentská atmosféra jako NA KOLEJI - to mě totálně rozštípalo!!!
Je to moc dlouhý, zbytečně natažený, kdyby to mělo polovinu - cca 250 stran, bylo by to možná lepší. Ale nedá se upřít, že mě to zasáhlo i když člověk tušil a cítil, jak to asi dopadne.
Psychicky náročná kniha, jak pro čtenáře, tak i pro samotnou spisovatelku.

****
Velmi dobré
Honza, 26.09.2013

Hutná atmosféra, netypická zápletka. Děj je docela řídký, ale ani mi to nevadilo. Hezky se to četlo.

*****
Neodložitelné
luckap, 27.08.2011

Ještě lepší než román V lesích, na který navazuje. Opět se mi nedařilo odložit. Jen formát knihy je poněkud velký (těžko se nosí s sebou). Spousta zajímavých myšlenek kromě hlavního děje. Doporučuji.

*****
Ztotožnění
Hannah, 26.07.2011

Musím říct, že jsem byla zvědavá, jak autorka pojme svou další knihu. Román V lesích byl nad očkávání napínavý, až na ten konec, kde zůstalo pár věcí na dořešení pouze v myslích čtenářů... To se ale nedá říct o knize Podoba. Už od samého začátku mě kniha pohltila, naprosto jsem se s hlavní aktérkou ztotžnila a prožívala s ní vše, co ji potkalo. Je to napínavá kniha, u které se rozhodně nebudete nudit, a můžete si vyzkoušet na vlastní kůži sílu své intuice při odhadování, jak to vlastně všechno bylo a bude. Jedním slovem, ÚŽASNÉ! Vřele tuto knihu doporučuji a přeju příjemné počtení

Skvělé
Jana Myslivečková, , 09.04.2011

Stejně jako první román T. Frenchové výborně napsané, krásný styl a napětí. Těším se na další knihu této talentované autorky.

3.65

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Podoba?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek