Kniha Chuej Kche hledá cestu - Pověsti o klášteru Šao-lin - obálka

Chuej Kche hledá cestu - Pověsti o klášteru Šao-lin

Autor:

Překlad: Miroslav Krůta

EAN: 9788025700921

Edice: Mýty, pohádky a legendy
Formát: 216 stran, vázaná
Rok vydání: 2009

Hardcover216
Argo

Doporučená cena: 308,- Kč

Objednávka: Knihu Chuej Kche hledá cestu - Pověsti o klášteru Šao-lin můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Klášter Šao-lin je dnes známý po celém světě. Za svůjvěhlas však nevděčí ani tak skutečnosti, že byl kolébkoučínského směru buddhismu zvaného čchan neboli japonskyzen, jako tomu, že v jeho zdech se mniši cvičili vesvérázném a velmi účinném bojovém umění, které nese jméno tohoto kláštera. Protože historie bojovných mnichůkláštera Šao-lin dodnes přitahuje pozornost i mnohaČíňanů, vydal se koncem padesátých a začátkem šedesátýchlet Wang Chung–ťün do terénu, aby zaznamenalpověsti, které o nich i o klášteru mezi lidmi dosud kolují.Zaznamenal celkem třicet devět příběhů, které jistěpotěší všechny milovníky čínské kultury a zvláště pakty, kdo obdivují vytříbené čínské bojové umění, či jejdokonce provozují.

Názory našich čtenářů

Neočekávaná zábava se šao-linskými mnichy
Jana Květoňová, kvetonova@upm.cz, Praha, 19.08.2009

Dobrý den! Vyhrála jsem knihu Chuej Kche hledá cestu : pověsti o klášteru Šao-lin. Přemýšlela jsem, komu ji věnuji. Bylo mi jasné, že jako navíc ateistku mě nějaké pověsti o klášteru absolutně nemohou zaujmout. Říkala jsem si, že taky obesílám kdejakou soutěž, aniž bych si důkladně přečetla, o co vlastně soutěžím. Akorát obrázky se mi moc líbily, protože ke staré čínské a japonské kultuře jsem měla vždycky velice pěkný vztah. Tedy musím konstatovat, že jakmile jsem se začetla do prvního příběhu, hned jsem 'byla chycena'. Příběhy jsou psány velice čtivým stylem, sympatickým písmem, délka příběhů tak akorát. Mám ještě několik příběhů dočítat, ale už teď vím, že se s tou knížkou budu těžko loučit a že se k ní budu vracet! Tedy žádné darování někomu nepřichází v úvahu! Navíc se mi velice líbí, že u každého příběhu je napsáno, kdo jej vyprávěl, i jeho povolání a věk, např. Vypravěč Wang Čchun-wang, lékař, 71 let, zaznamenáno zima 1961. Příběhy jsou napínavé, jsou to takové vlastně pohádky, ale akční, v některých případech čtenáři až zatrne a nemůže se od příběhu odtrhnout, dokud ho nepřečte celý, dozvěděla jsem se i mnoho nového, co jsem dosud nevěděla, některá stará rčení si vypisuji a snažím se je zapamatovat, třeba se mi líbí 'Když někdo dlí se srdečnými přáteli, tisíc číší vína nestačí.' Takže bych chtěla vzkázat těm, kteří se taktéž bojí, že půjde jen o nějaké náboženské úvahy či popisy čínského bojového umění, není tomu tak! Nebojte se po knize sáhnout, je to úžasná odpočinková četba, pro letní měsíce a dovolené jako stvořená!

01

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Chuej Kche hledá cestu - Pověsti o klášteru Šao-lin?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek