Kniha Cesta do Jeruzaléma - obálka

Cesta do Jeruzaléma

Autor:

Originální název: Vägen till Jerusalem
Překlad: Jana Svatošová

EAN: 9788025703106

Formát: 328 stran, vázaná
Rok vydání: 2010

Hardcover328
Argo

Doporučená cena: 358,- Kč

Objednávka: Knihu Cesta do Jeruzaléma můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Román švédského autora Jana Guilloua je prvním dílem velkolepé historické trilogie z doby křižáckých tažení, který okamžitě dosáhl neobyčejného úspěchu ve Švédsku i v zahraničí. V roce 2007 byla trilogie zfilmována pod názvem Arn. Roku 1150 se ve dvorci Arnäs na břehu západogötlandského jezera Vänern narodí Arn Magnusson. Je synem Sigrid a Magnuse, kteří oba pocházejí ze starobylých rodin mocných pánů a jsou spřízněni s norskými i švédskými královskými rody. Arnovi je teprve několik let, když se stane svědkem popravy otroka. Modlí se k Bohu, aby ho v budoucnosti takového pohledu ušetřil. Bůh mu však neodpoví. Je již rozhodnuto, že žádný muž narozený v zemi Sveů a Götů neuvidí tolik krutých výjevů jako právě Arn.

Recenze v médiích

Guillou, Jan: Cesta do Jeruzaléma; Templář
iLiteratura, Marie Voslářová, 01.04.2011

Román z doby křižáckých tažení místy připomíná naivní pohádku pro dospělé. Zároveň však jde svým způsobem o angažovanou literaturu, která ukazuje nesmyslnost nenávisti mezi muslimy, křesťany a židy.

Názory našich čtenářů

Cesta do Jeruzaléma a Templáři
Tomáš, , 08.03.2011

Cesta do Jeruzaléma je vlastně více méně předehrou ke skutečné cestě a zejména dvacetiletému pobytu hlavního hrdiny ve Svaté zemi. Jedná se o kvalitní příběh z oblasti dnešního Švédska z přelomu 11. a 12. století, který stojí za to číst, neboť je to nejen o historii, ale i o úžasném lidském příběhu. Další díl trilogie pak přečtete s naprostou samozřejmostí a budete se moci přidat k houfu těch, kteří dosud čekají na vydání třetího dílu.

Templáři
Pavel Bukáček, Sněžné, 28.10.2010

Tato kniha ukazuje život ve středověku v dnešním švédsku a taky počátky křestanství a i otroctví. Je to příběh jednoho člověka-dítěte i jeho rodiny, zapletených vědomě i nevědomě do událostí té doby. Krásně napsaná kniha, jež má nedostatek v dlouhém čekání na další díl.

02

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Cesta do Jeruzaléma?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek