Kniha Malý, velký - obálka

Malý, velký

Autor:

Překlad: Adéla Bartlová

EAN: 9788073875190

Edice: Fantastika
Formát: 528 stran, vázaná
Rok vydání: 2011

Hardcover528

Kniha byla vydána ve spolupráci s nakladatelstvím Triton.

Argo, Triton

Doporučená cena: 399,- Kč

Objednávka: Knihu Malý, velký můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Představte si náš svět jako kruh, na jehož obvodu se vyskytuje mnoho cest - říkejme jim dveře -, jimiž můžeme vstoupit do dalšího menšího, uvnitř však většího kruhu jiného světa. Jeho obyvatelé jsou velcí asi jako malý pták nebo plamen svíčky. Tak je nejčastěji spatřujeme, protože většina lidí překročí pouze první obvod, pokud vůbec. Další hranice je menší a je v ní proto méně dveří; je také méně pravděpodobné, že jimi někdo náhodně projde. Obyvatelé dalšího kruhu by vypadali jako vílí děti nebo skřítci, které spatřujeme méně často. A tak to jde dál, velké vnitřní kruhy, v nichž obyvatelé dorůstají plné velikosti, jsou tak malé, že je dennodenně překračujeme, aniž bychom o tom věděli, proto máme tolik pověstí o skutcích tam učiněných. A konečně největší kruh, nekonečno, střed - Férie, dámy a pánové, kde hrdinové jezdí přes nekonečné pláně, plaví se po oceánech a nic tam není nemožné - ten je tak malý, že ani žádné dveře nemá. Pokusme se Férii navštívit alespoň na stránkách literárně mimořádného románu, jenž posouvá žánr fantasy do netušených výšin.

Vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Triton.

Recenze v médiích

Crowley, John: Malý, velký
iLiteratura, Roman Lipčík, 21.12.2011

Americký autor John Crowley, jemuž bude napřesrok už sedmdesát let, vstupuje poprvé na náš trh, a to hned svým nejslavnějším dílem, od jehož prvního vydání uplynulo letos rovných třicet let.

Názory našich čtenářů

****
Je to skvělá kniha, mohu ji vřele doporučit,
Bublushka, 19.01.2012

Kniha Malý, velký není jen tak pro každého. Lidský svět je úzce spjatý se světem víl a nadpřirozených bytostí. Svět je jen malá část mezi dalšími. Kniha vypráví o jedné velice rozrostlé rodině, která jako poslední z lidí dokáže vnímat svět víl. Jejich životy provází příbeh jehož konec nikdo nezná, ale ví, že přijde. Část rodiny žije v domě, který je tvořen spoustou domů. Je v něm mnoho vchodů a východů a dá se z něho dostat i do světa víl. Životní příběhy této rodiny jsou velice pestré, zvláštní a někdy až neuvěřitelné. Kniha se čte moc pěkně. Je to příběh o běžném životě spojený se světem fantasy. Na pětseti stránkách prožijete s několika hrdiny zajímavé zážitky k zamyšlení. Při knize se určitě mnohokrát zamyslíte a po dočtení budete plní nových moudrostí. Je to neobvyklá kniha. Myslím, že podobných moc nesežente. Ale vřele jí doporučuji. Je však pravdou, že není pro každého. Někoho nemusí bavit její délka, ale ta v knize nehraje roli. Čte se jedna radost. A taky jí někdo nemusí pochopit, protže je poměrně složitá. Je to ale skvělá kniha a o hvězdičku míň jí dám jen proto, že se v ní člověk občas ztratí. Ale to jen jedno malé občasné mínus.

41

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Malý, velký?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek