Kniha Tajemství modrých třešní - obálka

Tajemství modrých třešní

Autor:

Originální název: A Fistful of Cherries
Překlad: Filip Krajník, Vladislava Vaněčková

EAN: 9788025702215

Formát: 325 stran, neurčeno
Rok vydání: 2009

Hardcover325
Argo

Doporučená cena: 289,- Kč

Objednávka: Knihu Tajemství modrých třešní můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Zachraňovat svět? Cestovat kamsi na Divoký východ, kde se to hemží piráty, lupiči a  krvelačnými nestvůrami? Pátrat tam po léku na novodobý mor – ochromující únavu, která postihuje všechny dospělé? Ne, o to Kája, hlavní hrdinka napínavé, vtipné fantasy odehrávající se v nespecifikované budoucnosti, rozhodně nestojí. Jenže pokud nepojede ona, vyšlou na nebezpečnou výpravu její mladší sestru Smrádě, a to nemůže dopustit. A tak Kája volky nevolky vyrazí. Netuší, že se Smrádě potají, z vrozené touhy po dobrodružství vydala hledat lék taky. A netuší ani to, že má v patách špiona, děsivou stvůru se zlověstným úkolem. Káju na cestě doprovází bázlivý a nešikovný opičí navigátor Chvostík. Je vůbec s podivem, že pro tak důležitý úkol, jakým je nalezení spásného léku, byli vybráni tak nevhodní kandidáti. Co za tím vězí? Byl to záměr? Nakonec na Východ směřuje hned několik skupin, každá z jiných pohnutek a s odlišnými úmysly. Někdo prahne po uznání, jiný chce spasit svět a dalšího láká vidina bohatství a moci. Jejich osudy se proplétají a cesty kříží. A každý je na konci cesty jiný, než byl na jejím počátku...

Pro čtenáře od 10 let.

 

Ohlasy a odkazy:

Tajemství modrých třešní - recenze, Jitka Zítková, iLiteratura.cz, 18. 3. 2010

 

Recenze v médiích

Nicholls, Matthew: Tajemství modrých třešní
iLiteratura, Jitka Zítková, 18.03.2010

Knižní debut Matthewa Nichollse je českou a zároveň světovou premiérou knihy, v níž autor, působící již řadu let jako vysokoškolský lektor angličtiny v České republice, představuje fantastickou vizi postapokalyptické Anglie a Evropy, stižených záhadnou nemocí...

Názory našich čtenářů

*****
Ano, škoda, že není další díl....
gogodzila, 04.05.2014

Sama jsem knihu nečetla ( ale možná to udělám). Syn (12 let) byl nadšený a nemohl se odtrhnout. Hned se mě ptal jestli je pokračování.....ale, bohužel.
Vřele doporučujeme všem náruživým čtenářům

*****
Doporučuji jako školní četbu
Neubergová, Praha, 09.06.2010

Knihu jsem koupila našemu synovi jako dárek. Předem jsem si ji přečetla a líbila se mně. Syna od ní nemohu odtrhnout a tatínek netrpělivě, po přečtení pár kapitol, čeká, až syn knihu dočte. Kniha je podle mne mnohem lepší než Harry Potter.(Reklama je mocná, proto Harry Potter oslovil tolik čtenářů. Připadá mně to trochu: 'Kdo přečte Harry Potter je 'in'.)Takže přečtěte Tajemství modrých třešní a dáte mně možná zapravdu.

*****
Škoda, že není další díl...
Soňa B., Ostrava, 08.04.2010

Knížku jsem přečetla téměř jedním dechem... Měla bych přání: dále prožívat báječná dobrodružství se sestrami Spinksovými, opičáky... Je to nádherně, poutavě, barvitě napsaná kniha, která řádně zacvičila i s mou /už né dětskou/ představivostí. Co to teprve udělá s dětmi? Vřele doporučuji.

Těším se, až si ji dočtu!
Věra Tolarová, Karlovy Vary, 31.12.2009

Přiznám se, že jsem knihu nečetla celou, ale měla jsem možnost ji před pár lety vidět v originále. Ale jelikož znám Matthewův úžasný vypravěčský styl a jeho smysl pro vykreslení charakterů z několika jeho dalších knih, jsem si jistá, že je neméně poutavá, ba dokonce ještě lepší! Jdu si ji objednat!

Tak torochu jiné sci-fi
Hanka Sojková, Praha, 10.12.2009

Tajemství modrých třešní jsem, ačkoliv dětskému věku již odrostlá, přečetla jedním dechem. Zajímavě pojatý příběh z neurčené budoucnosti bude jistě lákadlem pro všechny milovníky zvláštních dobrodružství. Zajímavě vykreslené hlavní postavy, stojící na straně dobra, nejsou ani vyloženě černé, ani bílé. Mísí se v nich všechno to, s čím se můžeme setkat u současných dětí. Aktuální téma odlišnosti, (ne)odvahy k činu a hodnotě přátelství se přesně hodí do této nejisté doby. Trošku bych byla opatrná s věkem dětí, kterým kniha přijde do ruky, a držela se doporučené hranice. I když asi v současné době počítačových her plných různých monster a příšer, nebude jedna zlá stvůra ničím neobvyklým. V souvislosti s tím bych také pochválila ilustrace knihy. V neposlední řadě také vysoce hodnotím český překlad, už jenom proto, že právě v ČR vychází kniha ve svém celosvětově prvním vydání.

35

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Tajemství modrých třešní?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek