Kniha Židé středověkého západního křesťanského světa 1000–1500 - obálka

Židé středověkého západního křesťanského světa 1000–1500

Autor:

Originální název: The Jews of Medieval Western Christendom
Překlad: Eduard Geissler

EAN: 9788025701386

Edice: Každodenní život
Formát: 310 stran, vázaná
Rok vydání: 2009

Hardcover310
Argo

Doporučená cena: 448,- Kč

Objednávka: Knihu Židé středověkého západního křesťanského světa 1000–1500 můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Svět křesťanského západu pomocí výbojů i imigracev letech 1000−1500 přitahoval a přijímal stále větší početŽidů. Tato komunita měla významně přispět k prudkémuvývoji evropské civilizace, zároveň však prožít i několik vlnodporu, vrcholících sérií vyhoštění z vyspělých západníchoblastí Evropy. Současně se ve světě objevily nové mocnéžidovské komunity, které daly vzniknout bohatému kulturnímudědictví Židů. V této významné historické syntéze seRobert Chazan věnuje pětisetleté židovské zkušenosti napříčcelým evropským kontinentem. Knihu lze vnímat nejen jakopříběh středověkého židovstva, ale současně i jako barvité vykreslenídůležitých aspektů každodenního života v Evropětéto doby. Pro studenty středověké židovské historie sejedná o nezbytnou základní příručku, která však bude užitečnái pro každého, kdo se věnuje evropskému středověku.

Názory našich čtenářů

Já žasnu
Marek Toman, Praha, 23.05.2011

Musím se vyjádřit k předchozí recenzi - kniha na mě totiž udělala velký dojem, už když jsem ji četl v originále. Český překlad pokládám za dobrý - zdařilý, sdělný. Jinak jedná se o komplexní text k staletím soužití Židů s křesťany. Včetně popisu vzájemného ovlivňování se, třeba u mystických tendencí. Možná není napsaný básnicky (nebo co by předrecenzent očekával), ale takovýhle odsudek si nezaslouží ani náhodou. Český překlad jsem si pořídil i proto, abych se ujistil, že jsem četl opravdu tu samou knihu. Tohle mi prostě nedá.

Garamond, Praha, 18.10.2010

Úděsně napsaná (přeložená?) kniha, která se v důsledku toho stává velmi obtížně čitelnou. V kontextu ostatních knih z této edice jasný podprůměr. Přesto v ní najdete zajímavé údaje o vývoji židovského osídlení ve středověké Evropě a jeho kultuře.

02

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Židé středověkého západního křesťanského světa 1000–1500?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek