Kniha Valkýry - obálka

Valkýry

Autor:

Originální název: As Valkírias
Překlad: Pavla Lidmilová

EAN: 9788025703045

Formát: 180 stran, vázaná
Rok vydání: 2010

Hardcover180
Argo

Doporučená cena: 248,- Kč

Objednávka: Knihu Valkýry můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Hlavní postavou románu Valkýry je muž, který chce změnit vlastní život a jít za svým snem: vydá se do Mohavské pouště, hledá svého anděla strážného a posléze chce dosáhnout hlubokého poznání sebe sama i okolního světa. Paulo ví, že poušť není tak vyprahlá a bezútěšná, jak vypadá. Skrývá v sobě příležitosti k novým, fascinujícím setkáním. Daleko od světského chaosu zde žije mladý mistr Tradice a také skupina válečnic, Valkýr, brázdících poušť na svých koních. Ti všichni Paulovi pomohou dosáhnout cíle.

Paula na jeho pouti doprovází jeho družka Chris. Jejich putování je zároveň duchovní i skutečné, plné neobvyklých událostí. Stane se výzvou vzájemné lásce i všemu, v co věří, ale nakonec jim také ukáže cestu k Pravé lásce a Pravému poznání.

"Jestliže milujeme, svět se promění."
Dosud nevydaný román Paula Coelha


Tajemný, podivuhodný román líčí neuvěřitelné lidské a duchovní putování, které autor podnikl vzápětí po uveřejnění Alchymisty.


Paulo Coelho, který je považován za jednoho z nejvlivnějších spisovatelů dnešní doby, uveřejnil své knihy, přeložené do 69 jazyků, ve 160 zemích.
Narodil se v srpnu 1947 v Rio de Janeiru, a ještě než se začal plně věnovat literatuře, pracoval jako ředitel divadla a herec, textař a novinář. Plodem jeho hudební spolupráce s Raulem Seixasem a dalšími brazilskými umělci jsou některé z nejlepších klasických skladeb v historii brazilského rocku.

V roce 1987 prošel Svatojakubskou cestou. Za rok po této pouti napsal Mágův deník. V následujícím roce vydal Alchymistu. Od té doby Paulo Coelho nastoupil dráhu, která z něho postupně učinila nejprodávanějšího brazilského autora všech dob a jednoho ze tří nejprodávanějších autorů na světě. Spolupracuje s některými z nejvýznamnějších sdělovacích prostředků na celém světě a od roku 2002 zaujímá křeslo č. 21 v Brazilské literární akademii.

Z dalších děl Paula Coelha vydalo Argo romány U řeky Piedra jsem usedla a plakala, Pátá hora, Veronika se rozhodla zemřít, Ďábel a slečna Chantal, Jedenáct minut, Záhir, Čarodějka z Portobella, Brida a Vítěz je sám. Nakladatelství Argo rovněž vydalo knihu Rukověť bojovníka světla a soubor vyprávění, úvah a myšlenek z let 1998-2005 pod názvem Jako řeka, jež plyne.
V roce 2009 vyšel česky Mág, obsáhlý životopis Paula Coelha, jehož autorem je známý brazilský publicista Fernando Morais


Názory našich čtenářů

**
Valkýry mě nepotěšily
jn, 01.02.2012

Přečetl jsem od Coelhoa leccos a možná právě proto byla pro mě tato kniha zklamáním. Zdálo se mi, že autor zde rozmělňuje to, co již sdělil v předchozích knihách. Nudil jsem se a měl jsem problém knihu dočíst.

Coelho a Valkýry
Verča, Strakonice, 27.01.2011

Již dříve jsem si v knihkupectví všimla knih od Paola Coelha. Když jsem v nějaké jen tak listovala, moc mě nezaujala. Tuto knížku jsem (možná paradoxně:o)) dostala k Vánocům. Čím více jsem se prokousávala dějem, tím více mě děj začínal bavit a upoutávat. Nyní se chystám koupit si další knihu od Coelha:o) Knížku moc doporučuju:o)

12

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Valkýry?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek