Kniha Intimní schránka Sabriny Black (Final Cut) - obálka

Intimní schránka Sabriny Black (Final Cut)

Autor:

EAN: 9788025703595

Formát: 246 stran, vázaná
Rok vydání: 2010

Hardcover246
Argo

Doporučená cena: 279,- Kč

Objednávka: Knihu Intimní schránka Sabriny Black (Final Cut) můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub a Mobi.

Anotace:

Román se odehrává v polovině 90. let minulého století, v době, kdy v Čechách obyčejní lidé zkoušeli rozjíždět podnikání. Původně vyšel v roce 2002. Nyní se dostává čtenáři do ruky ve značně přepracované, doplněné a zhutněné podobě. Autor říká: Sabrina byla můj první román. Psal jsem ho v zajetí dojmu, že se musí fabulovat, aby to byla ta správná literatura. Dnes to vidím tak, že je pro mě zajímavější vrátit dobu a lidi do jejich původních souvislostí. A tak jsem původní text přemontoval a přepsal podle toho, jak si popsané události pamatuji. Jinými slovy, pokusil jsem se vyházet z románu zbytečnou veteš. Zda to bylo k něčemu dobré či ne, je na čtenáři...

Recenze v médiích

Emil Hakl
Hospodářské noviny, Ondřej Horák, 06.12.2010

(...) Nová podoba románu Emila Hakla je o nějakých pětačtyřicet stran kratší, většina pasáží a historek ale zůstala. Je tu jen několik úprav, například na konci, kdy se dezorientovaný vypravěč uchyluje k literatuře, je za první větu, kterou napsal, nyní zvolena právě první věta románu Intimní schránka Sabriny Black. A v samotném závěru je namísto původního "falešného konce" teď jakási rekapitulace toho, jak dopadli hrdinové románu. (...) Ale když pak člověk čte původní verzi románu, teprve vidí, kolik slepých ramen Emil Hakl odoperoval - a že udělal dobře. Tedy, pokud připustíme, že autor svému osm let starému dílu rozumí nejlépe... (...) Uvidíme tedy, kam se Emil Hakl, který si šesticí svých prozaických knih dokázal získat uznání řady čtenářů, vydá dál. Je sympatické, že se nechce opakovat, a je sympatické - v českém prostředí dvojnásob -, že se snaží o tvarovou i stylistickou ukázněnost.

Názory našich čtenářů

**
ISSB
Zdeňka, Oblast české ho krumlova, 08.05.2011

Abych řekla prvdu souhlasim s Lindou...moc dobře a rychle se čte, ale nemá to občas hlavu ani patu. Skáče se z jednoho na druhé, nepamatuji si děj ani postavy co tam vystupují. Tuto knihu mám také jako četbu k maturitě ale nevim co o ním mám říkat.

Kniha Intimní schránka Sabriny Black
Linda, Zlín, 16.04.2011

Kniha Intimní schránka Sabriny Black se čte velmi rychle a dobře. Vybrala jsem si jí do seznamu četby k maturitě. Knížka se mi dobře četla ale je tam na mě moc popisu a příjde mi, že autor skáče od jednoho ke druhému. Velmi rychle jsem zapomínala co se v předchozích stránkách dělo a musela jsem se několikrát vracet abych si to osvěžila. Na internetu neni vůbec nic o tom o čem ta kniha je. Ani já sama pořádně neumim tuto knihu popsat :( Pokud někdo tuto knihu přečet a umí o ní vyprávět tak bych ocenila kdyby to umístil na internet do čtenářského deniku.

12

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Intimní schránka Sabriny Black (Final Cut)?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek