Kniha Dej mi své oči - obálka

Dej mi své oči

Autor:

Originální název: Ge mig dina ögon
Překlad: Irena Kunovská

EAN: 9788025704301

Formát: 312 stran, brožovaná
Rok vydání: 2011

Paperback312
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Dej mi své oči můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Ve švédsko-finském okrese Forshälla dojde k brutální vraždě inženýrky Gabrielly Dahlströmové, mladé inženýrky pracující v jaderné elektrárně. Případ dostane na starost inspektor Harald Lidmark. Vzápětí je veřejnost otřesena dalšími dvěma vraždami - tentokrát jsou obětmi muži. Mrtvým jsou vždy vyříznuty oči a do těla vyryto písmeno: A, M, E...

Román Torstena Petterssona má neobvyklou formu - k záznamům inspektora Lindmarka se postupně připojují "hlasy" vraha, obětí i svědků, a vytvářejí tak složitou mozaikovou strukturu -, prozkoumává též komplikované a nevyzpytatelné zákruty lidské psychiky, dotýká se choulostivé otázky bezpečnosti jaderných elektráren a ve vedlejší linii sleduje bezohledný obchod s bílým masem na rusko-finské hranici. Petterssonův román, který je ukázkou nové švédsko-finské literatury, je pozoruhodný formálně, tematicky i jazykově. Ne nadarmo je Torsten Pettersson označován za "severského Umberta Eca".

Ukázka z knihy

Názory našich čtenářů

*
Ani náhodou..
piranha1@centrum.cz, 29.09.2012

Takhle kniha pro mě byla zklamáním. Po rozečtení jsem dost vážně uvažovala, že ji odložím a už se k ní nevrátím. Děj vcelku zajímavý..ale to zpracování....konec také zklamání a navíc mi extrémně vadila postava policistky, která z pusy nevypustila snad nic jiného než samé "to v Americe"....jelikož jsem zapřisáhlá antiamerikanistka, tohle mi dost vadilo. Kdybych chtěla číst o vyšetřování v USA, nekupuji si severskou detektivku!

*****
Zábavné čtivo
mikaseli, 30.08.2011

Příběh je povznesen nad běžnou detektivku díky propracovanému profilu postav a možnosti nahlédnout jim do duše.Má strhující vyprávění a zajímavý děj.A hlavně perfektní a napínavou atmosféru.Více takových knih.

Skvělá detektivka
dena, , 19.06.2011

Skvělá psychologicky laděná severská detektivka - kniha má zajímavou strukturu - pohled z různých perspektiv, vedlejší linie příběhu... překvapivé, logické.

23

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Dej mi své oči?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek