Kniha Dějiny lásky - obálka

Dějiny lásky

Autor:

Originální název: The History of Love
Překlad: Hana Ulmanová

EAN: 9788025704448

Edice: AAA - Edice angloamerických autorů
Formát: 256 stran, vázaná
Rok vydání: 2011

Hardcover256
Argo

Doporučená cena: 269,- Kč

Objednávka: Knihu Dějiny lásky můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Román jedné z trojice nejvýraznějších mladých amerických spisovatelů (vedle Davea Eggerse a Jonathana Safrona Foera). Nestává se často, aby teprve druhý román sotva třicetileté ženy budil pozornost měsíce před svým vydáním. Dějiny lásky, osudy hned několika postav zasazené do současného New Yorku a vracející se do doby 2. světové války, nezapřou hořký humor a gradaci napětí točícího se hlavně kolem ztraceného rukopisu – všechny tyto motivy patří k nezaměnitelným poznávacím znamením vytříbeného stylu samotné autorky. Židovští prarodiče Nicole Kraussové pocházeli ze čtyř různých států; Dějiny lásky jsou tedy nejen brilantní verzí amerického přistěhovaleckého příběhu, ale svým rozpětím, inspirací a ambicemi i románem kosmopolitním. Nebo ještě spíše tím, co slibuje titul: dějinami lásky.

Recenze v médiích

Krauss, Nicole: Dějiny lásky 1
iLiteratura, Markéta Hofmeisterová, 04.07.2006

Dějiny lásky jsou druhým románem mladé americké spisovatelky Nicole Kraussové. Děj této knihy ve zkratce pojednává o paralelní existenci několika verzí ztraceného rukopisu, stejného názvu jako má tato kniha. Rukopis mění svůj jazyk podle toho, na jakém kontinentu se nachází.

Krauss, Nicole: Dějiny lásky 2
iLiteratura, Hana Ulmanová, 25.06.2006

Až mi napíšou nekrolog. Zítra. Nebo pozítří. Bude v něm stát: LEO GURSKY TU PO SOBĚ ZANECHAL BYT PLNÝ SRAČEK. Divím se, že ještě nejsem pohřben zaživa. Není to tu velké. Musím bojovat, aby mi zůstala cestička mezi postelí a záchodem, záchodem a kuchyňským stolem, kuchyňským stolem a dveřmi na chodbu. Pokud se chci ke dveřím dostat ze záchodu, nemám šanci, musím oklikou kolem stolu v kuchyni...

Krauss, Nicole: Dějiny lásky 1
iLiteratura, Hana Ulmanová, 25.06.2006

Když jsem se narodila, máma mě pojmenovala po všech dívkách z knihy s názvem Dějiny lásky, kterou jí dal táta. Bratra pojmenovala Emanuel Chaim po židovském historikovi Emanuelu Ringelblumovi, který ve varšavském ghettu zakopal plechovky od mléka plné svědectví, a po židovském cellistovi Emanuelu Feuermanovi, který patřil mezi největší hudební zázraky 20. století...

Krauss, Nicole: Dějiny lásky 2
iLiteratura, Richard Olehla, 25.06.2006

Stručně shrnuto, Dějiny lásky jsou kronikou osudů několika rodin z různých časových období, jejichž životy zásadním způsobem ovlivnila druhá světová válka a s ní spojené pronásledování Židů v Evropě. Kniha má dva vypravěče, kteří se od sebe nemohou více lišit.

Názory našich čtenářů

*****
Skvělá manželská dvojice
Zdeňka Adlerová, 23.02.2017

Tak jako u Kateřiny Tučkové (Vyhnání Gerty Schnirch) jsem byla překvapena zralostí textu týkajícího se reálií, které tyto mladé ženy nemohly zažít, ale přesto dokáží tak působivě popsat. Za zmínku stojí, že manželem Nicol Kraussové je Jonathan Safran Foer, jehož kniha Příšerně nahlas a k nevíře blízko se mi také líbila. A rozhodně si nenechte ujít film Naprosto osvětleno s Elijahem Woodem v hlavní roli, který byl natočen podle Foerova románu.

51

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Dějiny lásky?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek