Kniha Moudrá krev - obálka

Moudrá krev

Autor:

Originální název: Wise Blood
Překlad: Marcel Arbeit

EAN: 9788025705094

Edice: Jiný Jih
Formát: 168 stran, vázaná
Rok vydání: 2011

Hardcover168
Argo

Doporučená cena: 278,- Kč

Objednávka: Knihu Moudrá krev můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Hazel Motes se vrací z války domů na americký Jih, a jelikož je přesvědčen, že jedinou cestou, jak se vyhnout hříchu, je „nemít duši“, zakládá Církev bez Krista. Jeho nápad okopíruje jistý Hoover Shoats, který si založí konkurenční Svatou církev Krista bez Krista, aby na ní bohapustě vydělával. Hazel ve svém nitru bojuje se silnou láskou a zároveň nenávistí k Bohu a vydává se za Hooverem, aby si s ním vyřídil účty.
Louhem vypálené oči, maniak v gorilím převleku, miniaturní mumie ukradená z místního muzea, auto, které jezdí bez benzinu, oleje i vody v chladiči, a „moudrá krev“ duševně chorých, kteří někdy vidí víc než ti „normální“ – Flannery O’Connorová ve svém prvním románu předkládá dokonalý, hořce groteskní pohled na americkou podnikavost.

Recenze v médiích

O’Connor, Flannery: Moudrá krev
iLiteratura, Ondřej Horák, 20.07.2012

V předmluvě k druhému vydání Moudré krve Flannery O’Connorová říká i to, že „knihu psala s chutí“, což je od nekompromisní spisovatelky překvapivé cintání si pentle. Román to příliš nepotvrzuje, naopak vykazuje znaky textu, s nímž se autor dlouze potýká a nikdy jej zcela neovládne.

Moudrá krev ze silného zdroje
Hospodářské noviny, Ladislav Nagy, 20.01.2012

Díla francouzských existencialistů připomene stylem i tématy román Moudrá krev klasičky moderní americké prózy Flannery O’Connorové. Úsporně napsaný příběh o hříchu a vykoupení končí jako Camusův Cizinec – krveprolitím. (...) O’Connorová nepotřebuje k vyznění svých povídek a románů dramatické události; dramatem se jí stává každodenní život, v němž je schopna vidět věci, které jsou vytěsňovány mimo jazyk. Americký venkov v jejím podání má zatraceně daleko k nějaké pastýřské idyle, mnohem spíše je to peklo nenávisti, rasismu, xenofobie i zbytečné krutosti. Své postavy promyšleně a nemilosrdně zavádí do situací, v nichž se ukazuje jejich skutečná povaha.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Moudrá krev?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek