Kniha Odbarvená píča / A White Pussy - obálka

Odbarvená píča / A White Pussy

Autor:

Překlad: Bob Hýsek

EAN: 9788025705780

Edice: Kanapka
Formát: 60 stran, vázaná
Rok vydání: 2012

Hardcover60
Argo

Doporučená cena: 138,- Kč

Objednávka: Knihu Odbarvená píča / A White Pussy můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Tři povídky – „Odbarvená píča“, „Bílý plnovous“ a „Vražda Ramóna Vásqueze“ – od kultovního amerického autora, bohéma profesí a především krále nezávislé tvorby.

Salon, Právo:
Ty tři povídky – Odbarvená píča, Bílej plnovous a Vražda Ramóna Vásqueze – nejsou pro české čtenáře novinkou; objevily se už v souboru Nejkrásnější ženská ve městě (Argo 2007). Současné vydání je ale dvojjazyčné, kdy na lichých stránkách můžeme číst originál a naproti na sudých český překlad. Vedle doplňování slovní zásoby anglických vulgarismů tak můžeme větu po větě obdivovat práci překladatele Boba Hýska, který Bukowského dílo už po léta převádí do krásné, ryzí češtiny. Jak byste přeložili třeba …the poor child was hung with nothing but breasts. She was simply a body – arms and head and everything else – hung to those breasts. The breasts were more enormous than the world and the world was killing us…? Bob Hýsek takhle: Její tělo tvořily prakticky jen kozy, na kterejch viselo všechno ostatní – hlava, ruce a tak. Měla prsa větší než svět a ten svět nás zabíjel.

Recenze v médiích

Bukowski tak, jak ho má svět rád
Vašeliteratura.cz, Zuzana Konečná, 04.03.2014

Charles Bukowski ani tentokrát nezklamal. Nezklamal ty, kteří milují jeho břitký styl humoru. Dají-li se některé pasáže humorem ještě nazvat. Pro ty, kteří neznají jeho osobitý styl, nutno podotknout, že jeho díla se povětšinou jen málo blíží odpočinkové literatuře, kterou hledáte na konci těžkého dne. Píše o životě silně realisticky a bez jakýchkoliv příkras.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Odbarvená píča / A White Pussy?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek