Kniha 27 aneb Smrt vás proslaví - obálka

27 aneb Smrt vás proslaví

Autor:

Překlad: Barbora Špronglová

EAN: 9788025705384

Edice: Současná světová próza
Formát: 328 stran, vázaná
Rok vydání: 2012

Hardcover328
Argo

Doporučená cena: 348,- Kč

Objednávka: Knihu 27 aneb Smrt vás proslaví můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Angie je 27 let. Studuje finštinu v Praze, ale má pocit, že žije nenaplněný život – přelomový rok, ve kterém zemřel Jimi Hendrix, Janis Joplin i Kurt Cobain, se kvapem blíží a Angie stále na hvězdnou slávu ne a ne dosáhnout. Odjíždí tedy hledat inspiraci do finských lesů, kde se seznamuje s typickou finskou rodinou. Podaří se jí do svých osmadvacátých narozenin opravdu proslavit ?

Alexandra Salmela je slovenská autorka, která se usadila a založila rodinu ve Finsku. Ve svém debutovém románu popisuje s autobiografickým nádechem hledání smyslu života mladé dívky a brilantní finštinou komentuje prostřednictvím netradičních vypravěčů (kočka Kassandra, plyšový Pan Prasátko, auto Opel Astra) finskou realitu, kulturu a mentalitu. Za knihu získala v roce 2010 cenu deníku Helsingin Sanomat.

Mediální ohlasy:

Lenka Fárová představuje román Alexandry Salmely na Vltavě.

Recenze v médiích

Finsky píšící Slovenka ALEXANDRA SALMELA se směje Severu i slavomamu
REFLEX, Kateřina Kadlecová, 31.05.2012

(...) Příhody nesnesitelné pozérky Angie (vlastně jde o obyčejnou českou Martu Staškovou, ale to jí zní příliš banálně), která z marnosti svého pražského živůtku utíká na „křižovatku Na konci světa“, na finský venkov do sousedství (stereo)typické finské famílie, čtenáři zprostředkuje kromě ženy samotné ještě pestrá partička střídajících se vypravěčů. (...) Dnes dvaatřicetiletá Salmela získala za svůj finskými čtenáři zbožňovaný bestseller prestižní literární cenu tamějšího největšího deníku Helsingin Sanomat i nominaci na nejcennější finskou knižní trofej Finlandia (o jejímž získání mimochodem Angie sní, když začíná práci na jednom ze svých literárních blábolů, jejichž vinou už je čtenář v závěru knihy poněkud uondán).

V sedmadvaceti se smrt zdá opojná
MF DNES, Klára Kubíčková, 17.04.2012

Alexandra Salmela je fascinující talent. Její kniha se čte sama, místy hurónsky rozesmívá, aby za pár řádek bodla pravdivým krutě sebeironickým ostřím a v dalším odstavci pojmenovala filozofický přesah lidského pinožení. Málokdo dokáže tak lehce psát o tak těžkých pocitech a neztratit nadhled.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu 27 aneb Smrt vás proslaví?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek