Kniha Děti chovatelů slonů - obálka

Děti chovatelů slonů

Autor:

Originální název: Elefatpassernes born
Překlad: Robert Novotný

EAN: 9788025706817

Formát: 386 stran, vázaná
Rok vydání: 2012

Hardcover386
Argo

Doporučená cena: 358,- Kč

Objednávka: Knihu Děti chovatelů slonů můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Čtrnáctiletý Peter Fino žije poklidný život se svými dvěma sourozenci a nekonformními rodiči - tatínek je kněz dánské státní církve a maminka neobyčejný technický talent a milovnice hudby. Jednoho dne však oba dospělí bez vysvětlení zmizí a jejich potomci se ocitnou v ústavu, kde je až nezvykle přísně střeží sociální pracovníci a policisté. Dětem se však podaří krkolomným manévrem uniknout a všechny tři se vydávají po stopách zmizelých rodičů. Peter Hoeg, autor bestselleru Cit slečny Smilly pro sníh, se vrací v plné síle a opět nechává vyniknout své charakteristické znaky - neotřelý jazyk, podněty k přemýšlení, osvěžující humor a strhující děj.

Recenze v médiích

Uznávaný dánský spisovatel Peter Hoeg baví i vychovává
E15, Jan Bělíček, 21.01.2013

Ačkoli se takové interpretace přímo nabízejí, v románu Děti chovatelů slonů dánského spisovatele Petera Hoega na trampoty ze zoologického či cirkusáckého prostředí nenarazíme. Název zviditelňuje poměrně zdařilou Hoegovu metaforu, v níž označuje za "chovatele slonů" rodiče ve středních letech, kteří krom toho, že vychovávají své ratolesti, v sobě nosí i velké existenciální břímě v podobě touhy po odhalení metafyzických tajemství života. Takový rodič svou nejistotu přenáší na své děti a činí z nich bytosti dospělejší, než jakými ve skutečnosti jsou. (...) Hoegův styl se vyznačuje velkou mírou neotřelých obrazů a básnických přirovnání, díky čemuž se při čtení dostavuje slastný pocit. Styl mu také umožňuje klást nevtíravým způsobem hluboké lidské a společenské otázky. Svého čtenáře vede úskalími současného světa, aniž by měl pocit, že se jej snaží někdo vychovávat či poučovat. Na mysli nám vyvstane kniha Sofiin svět norského autora Jostein Gaardera, jíž se tento spisovatel pokusil nejmladším čtenářům přitažlivou formou zprostředkovat nejzákladnější filozofické otázky. Hoeg se mu v lecčem podobá, avšak výchovný aspekt svého románu zdařile potlačuje a tím se didaktický apel rozptyluje v napínavém a vtipném příběhu.

Høeg, Peter: Děti chovatelů slonů
iLiteratura, Markéta Kliková, 25.11.2012

Peter Høeg se na literární scénu vrací s lehce pošramoceným renomé po dvou nepříliš úspěšných titulech, světoznámého autora však vzala kritika po vydání románu Děti chovatelů slonů opět na milost. Høegův román lze číst jako napínavý detektivní příběh, jako filozofické dílo o hledání víry, jako všeobjímající román o lidské duši nebo jako zábavnou hravou fikci.

Názory našich čtenářů

*****
úchvatné počtení
Virgitt, 30.05.2013

Krásně, svižně a přitom citlivě napsané dílko, kde se to hemží prapodivnými tvory a jedinci. Hlavní hrdinové, kt. mají pochopení snad pro každého, jsou nám více než sympatičtí. Přejeme si být tam s nima, prožívat to, co oni a přitom cítit tu všeobjímající lásku a smířlivost. Nechybí humor, úžasný jazyk - poklona pro překladatele, trocha poetických prvků, trocha nadsázky... Já jsem prostě nadšena, doporučuji všem, kdo už mají dost všech těch mrtvol a unuděných komplikovaných detektivů, či mrtvol a zamilovaných živých, co s nimi běžně hovoří.

51

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Děti chovatelů slonů?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek