Kniha Splynutí - obálka

Splynutí

Autor:

Originální název: Forever
Překlad: Dominika Křesťanová

EAN: 9788025705148

Formát: 400 stran, vázaná
Rok vydání: 2011

Hardcover400
Argo

Doporučená cena: 319,- Kč

Objednávka: Knihu Splynutí můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Závěrečný díl romantické fantasy trilogie. V prvním dílu, který česky vyšel pod názvem Mrazení, oba hlavní hrdinové, Grace a Sam, našli jeden druhého, ve Váhání bojovali za to, aby mohli zůstat spolu. Ve Splynutí je situace ještě vyhrocenější, na vlky jsou pořádány štvanice a životy obou protagonistů se ocitají v ohrožení. Jak se smrt víc a víc blíží, je stále obtížnější neztratit lásku.

Názory našich čtenářů

*****
Je to něco dokanalého.
Bublushka, 17.11.2012


Grace je obyčejná dívka, kterou však v dětství napadli vlci. Byl ale mezi nimi jeden v vlk se zlatýma očima a ten nakonec všemu zabránil. Od té doby ho Grace každou zimu vídávala v lese za jejich domem, ale nidky se nesešli. Až jednou ve věku jejích 17-ti let...
První kniha Mrazení podává dokonalý příběh plný lásky a napětí a čtenář netuší, jak vše dopadle. Fandí hlavním hrdinům a dýchá s nimi až do konce. Mistrovsky udělaný, nádherný a k slzám dohánějící konec by, zdá se, nepotřeboval pokračování, ale i tak ho dostal a obě byla skvělá.Stále zůstávalo mnoho nezodpovězených otázek
Ve Váhání se do příběhu přidává i Graceiina spolužačka ze školy Isabel a nový vlkodlak Cole, jejichž cesty se brzy zkříží a hodně zasáhnou i mezi Grace a Sama. V příběhu se obejvují nové zápletky a nic není jak ze z prvu zdálo. A každý hrdina vytahuje ze své skříně stále větší a větší kostlivce a snaží se s nimi poprat. Je to ale velmi těžké.
V posledním Mrazení se vše blíží ke svému konci. Ale ani ten není nijak lehký. Přinese hrdinům mnohá utrpení a není jasné kdo zůstane a na živu a s jakými následky. Poslední dvě kapitoly jsou dokonalé. Já se u jedné z nich neudržela a musela jsem prolít pár slz, protže to bylo tak emotivní a nádherné.
Maggie Stifvaterová opravdu umí psát a v trilogii Vlci z Mercy fals to předvedla na jedničku. Sice by knihy mohly mít další pokračovaní, protože prostoru na to mají dost, ale vlastně to nepotřebují a nechávají hrdinům volné pole působnosti, ať mají konečně klid. Nálepka sáhodlouhé série by to vše jen zkazila.
Tato trilogie je fakt skvělá a řadí se mezi mé oblíbené knihy. Je lepší než Stmívání protože není tak naivní, tak sladká a nejsou v ní žádní upíři. A vlkodlaci jsou tam popsaní tak, že člověk uvěří v jejich existenci. Knihy vřele doporučuji, pro milovníky fantasy to pravé, pro milovníky vlků jestě lepší a pro ty, kteří se chtějí ponořit do romantického příběhu plného strastí naprosto dokonalé.

*****
Výborné čtení
Rika, 13.12.2011

Všem mohu jen doporučit. Je to napínavé až do konce. Škoda že je to poslední díl.

52

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Splynutí?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek