Kniha Anin duch - obálka

Anin duch

Autor:

EAN: 9788025705964

Formát: 222 stran, vázaná
Rok vydání: 2012

Hardcover222
Argo

Doporučená cena: 358,- Kč

Objednávka: Knihu Anin duch můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Poučný komiks o tom, že podvádět se nemá a ne všechna strašidla zůstanou u pouhého strašení. Aňa je studentkou střední školy, jednoho dne spadne do opuštěné studny v parku a tam se jí zjeví duch dávno mrtvé dívky. Spřátelí se s ní, Aňa dokáže fantóma ovládat a brát na procházku, což by bez ní nemohl dělat. Pomáhá jí za to s učením, ale čím dál víc ji začne ovládat -- jako pravý fantóm. Nakonec Aňa bojuje o holý život, aby si z ní děsivý duch nechtěl udělat kamarádku i na onom světě.
Kniha získala "komiksového Oskara" Will Eisner Awards 2012. v kategorii nejlepší komiks pro dospívající.

Recenze v médiích

Brosgol, Vera: Anin duch
iLiteratura, Pavel Mandys, 07.10.2012

Přimíchávat do příběhů dospívajících dívek nadpřirozené prvky se v poslední době, s globálním úspěchem Stmívání, stalo módou až nezbytností. Vera Brosgolová tak činí velmi civilně, s nadhledem a vtipem, ale také s katarzí pro hlavní hrdinku i pro její nevyzpytatelnou astrální kamarádku.

Duchařina
Hospodářské noviny, Lukáš Růžička, 30.07.2012

(...) Spisovatel Miloš Urban, který titul do Arga přivedl a přeložil, prokázal čich na kvalitní práce. Brosgolová v polovině července získala nejprestižnější komiksové ocenění – Will Eisner Award – určené nejlepším komiksům na severoamerickém trhu. (...) Sedmadvacetiletá Brosgolová obsadila do hlavní role tak trochu samu sebe. Rodačka z Moskvy si dobře pamatuje, jaké to bylo, když se v pěti letech s rodiči přestěhovala do Spojených států. I její kreslené alter ego – středoškolačka Aňa – bojuje s ruskými kořeny mezi americkými spolužáky. (...) Téma přistěhovalectví a identity dospívajících tu zprvu nahlížíme prostřednictvím komedie, z níž jen občas probleskne náznak, že něco není v pořádku. Sílu pak příběh nabere s neobvyklou žánrovou piruetou. Nelze odtušit, jakým směrem se bude scénář ubírat, autorka překvapivě rychle utne i dějovou linku s vysněným princem, aniž by ztrácela smysl.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Anin duch?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek