Kniha Ztracený přístav - obálka

Ztracený přístav

Autor:

Originální název: Broken Harbour
Překlad: Petr Pálenský

EAN: 9788025708040

Formát: 512 stran, vázaná
Rok vydání: 2013

Hardcover512
Argo

Doporučená cena: 398,- Kč

Objednávka: Knihu Ztracený přístav můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Další román, ve kterém irská autorka dokládá své mistrovství psychologické detektivky.
V nedostavěném a jen z části obydleném satelitním městečku za Dublinem dojde k vraždě dvou dětí a jejich otce. Matka je převezena na intenzivní péči a bojuje o život. Případu se ujímá Dělovka Kennedy, vyšetřovatelské eso dublinského oddělení vražd. Zprvu se spolu se svým mladším parťákem Richiem domnívají, že případ je jasný: Pat Spain se stal obětí hospodářské krize, takže zabil svoje děti, pokusil se zabít i svou ženu Jenny a nakonec spáchal sebevraždu. Je tu však až příliš mnoho nevysvětlitelných okolností a stopy vedou dvěma směry zároveň. Navíc se ke slovu hlásí i Dělovkův soukromý život. Jeho sestra Dina, která se o případu dozví ze zpráv, začíná mít opět psychické problémy a vzkřísí něco, o čem se Dělovka domníval, že to má pevně pod kontrolou - něco, co se v těch končinách jednoho léta přihodilo jejich rodině, když byli ještě děti...

Recenze v médiích

Frenchová detektivkou varuje před hypošílenstvím
E15, Stanislav Šulc, 02.04.2013

(...) Po bitvě je každý generál, hlásí okřídlené klišé. Přesto právě takové generály nesmíme umlčet, abychom se z chyb minulosti mohli poučit, mělo by jiné klišé dodávat. Proslulá irská detektivkářka Tana Frenchová si na takového generála zahrála, když napsala detektivní román Ztracený přístav, jehož hlavním antihrdinou se stala hypoteční bublina zeleného ostrova. A právě Ztracený přístav dokazuje, že některé myšlenky právě po bitvě zaznít musejí. Tlustospis o více než pěti stech stranách čtenářovi předestírá řešení otřesného případu. Spokojenou rodinku v novostavbě napadl neznámý útočník, zardousil obě děti, nožem ubodal muže a pobodaná žena leží v nemocnici s velmi vážnými zraněními. (...) Zároveň Frenchová vsadila na poměrně netradiční postup – eliminuje jakoukoli zkratku a detektiva sleduje doslova na každém kroku. To by si méně zručný autor nemohl dovolit, protože by se na tom jednoduše uvařil. Ale Frenchová to dokázala, neustále vrší nové a nové motivy, rozhazuje po textu falešné stopy, čtenáře úspěšně uzavírá do detektivova vnitřního světa a daří se jí ho držet v napětí. Víc si od skvělé detektivky netřeba přát.

Názory našich čtenářů

****
Opět dobrá psychologická detektivka
Gabča, 05.11.2013

Autorka, jako ve své první knize použila linii, kde hlavní detektiv je osobně spjatý s místem činu, respektive s jeho okolím. Kniha je opět napsaná velmi poutavě a čtivě, chvílemi jsem měla i strach.
Je až neuvěřitelné k jaké tragédii může dojít, pokud je člověk vystaven psychickému tlaku a vypětí.

****
Výborný začátek slabší konec
keen reader, 24.04.2013

Po výborném počátku a prvních dvou třetinách, které jsem četla opravdu jedním dechem a byla unešená neotřelostí příběhu a celá jsem se třásla na to, jak autorka ten propletenec událostí, vztahů a tajemství nakonec rozuzlí, nastalo jisté zklamání právě nad odhalením zápletky. Navíc - zůstaly nezodpovězené otázky, ne všechny záhady autorka objasnila. A to nemám ráda, zvláště v detektivkách. Bydlení ve vylidněném satelitu kdesi na periferii a ztráta zaměstnání může dovést člověka asi k ledasjakým duševním odklonům od normálu, ale tady mi některé věci přišly za vlasy přitažené. Nevím.

*****
Doporučuji
Akirek, 12.03.2013


Skvělé! Nedokázala jsem se odtrhnout. Jedna z nejlepších psychologických detektivek, co jsem kdy četla. Hodně mě nutila k přemýšlení - o tom, jak děsivě rychle můžeme v té naší spořádané společnosti sklouznout do šílenství. Dlouho na ni nezapomenu

4.33

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Ztracený přístav?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek