Kniha Libidárium - obálka

Libidárium

Autor:

Originální název: House of Holes
Překlad: Bob Hýsek

EAN: 9788025709245

Formát: 242 stran, vázaná
Rok vydání: 2013

Hardcover242
Argo

Doporučená cena: 348,- Kč

Objednávka: Knihu Libidárium můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Tato erotická groteska se odehrává v prapodivném fantazijním světě zvaném Libidárium, kde je možné splnit si jakoukoli touhu, byť za nemalou cenu: kupříkladu větší, tlustší úd je k mání za pravou ruku. Díky výměně pohlavních orgánů můžou pánové konečně poznat, jaké to je být přeříznut vlastním penisem, zatímco ženy kopulují s roztouženými stromy, holdují romantickým projížďkám na masturbárkách či klitorisurfují po jezeře, v jehož hlubinách se ukrývá chujochneská příšera.
Nejedná se o typicky maskulinní pornoromán, neboť ženy nejsou v Libidáriu pouhými sexuálními objekty, nýbrž náruživými klientkami, jež se zde bezostyšně oddávají svým nejtajnějším erotickým fantaziím. Poslední román Nicholsona Bakera dosti výrazně vybočuje z autorovy dosavadní tvorby a nabízí bláznivou sexuální frašku, jakýsi zvláštní mix surrealistické chlípnosti à la Salvador Dalí, grotesknosti à la Charlie Chaplin a jazykové vynalézavosti à la James Joyce!
Autor se dostal do obecného povědomí až v 90. letech, kdy jeho peprný román Vox (1992) věnovala Monika Lewinská jako dárek Billu Clintonovi - a postarala se tak knize o obří publicitu.

Ohlasy v médiích:

"Bakerova kniha se mimochodem nesetkala s jednoznačně kladným přijetím, nicméně většina výhrad pramenila z neochoty přijmout knihu takovou, jaká je a jaká chce být – totiž jako odvážnou jazykovou hříčku odhalující lascívní, perverzní úroveň jazyka a jeho poetičnost."
(Reflex)

"Z textu je patrná radost a verva, s jakou byl zplozen, příjemně vám pošimrá nervová zakončení v těle a probere k životu vaše libido, i když jistě ne tolik jako afrodisiakum z vousu krále Bohuslava. Co to je? No to se dočtete jedině v Libidáriu…"

http://hauserova.blog.idnes.cz/c/375366/Sto-a-jeden-zpusob-jak-provadet-podivny-sex.html


Názory našich čtenářů

*****
Pro lidi s fantazií.
panKaplan, 19.11.2013

Libidárium je provokativní, excentrické a vynalézavé. Provokativní tím, jak upřímně nazývá věci pravými jmény, excentrické fantazií, kterou autor (a výborný překladatel) rozhodně nešetří a vynalézavé tím, jak dovede sex a touhu povznést na vysokou literární úroveň. Libidárium je "Fifty Shades" pro lidi, kterým nechybí fantazie.

51

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Libidárium?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek