Kniha Skutečná událost - obálka

Skutečná událost

Autor:

EAN: 9788025707883

Formát: 190 stran, vázaná
Rok vydání: 2012

Hardcover190
Argo

Doporučená cena: 258,- Kč

Objednávka: Knihu Skutečná událost můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub a Mobi.

Anotace:

Román o tom, co vzejde z jednoho obyčejného rande, jednoho obyčejného přátelství, jedné obyčejné exekuce a z obyčejné touhy po pomstě. Hakl zůstává věrný žánrové nezařaditelnosti – útržky z historie německé RAF se mísí se současným českým marazmem, existenciální thriller s milostným příběhem, šedý optimizmus s černou realitou. Poprvé se však v jeho próze objevuje aktivní prvek – čin jako jediné možné řešení.


Recenze v médiích

Další ze skutečných událostí Emila Hakla
Ostatní, Petr Hanuška, 19.02.2013

(...) Haklův prozaický svět mám rád, protože jej považuji za autenticky svébytný, nekašírovaný, nepředstírající. Řadím ho do linie takzvaných subjektivizovaných osobních výpovědí, které se pohybují v rozmezí mezi chlapským tlacháním a existenciálními tématy, jež však neservíruje s laciným patosem, ale spíše suše, často drsně, na příkladech svých postav či lidiček, jež jsou s jeho hrdiny v nějakém bližším či volnějším vztahu. Stejně jako u Petra Šabacha i u něj se náhled na svět mění s tím, jak jeho autor stárne a vyzrává. Tím se také proměňuje prostředí i věk a mentalita postav, jež se jeho prózami producírují. (...) Hakl dává promlouvat i lásce, obyčejnému kamarádskému porozumění, nepokřivenému přátelství i obrodě, která však nebude nikterak jednoduchá. Svižnosti jeho prózy prospívá rozčlenění textu do rozsahem i stylem různorodých partů: od návratných krátkých výpovědních nádechů přes vnitřní monolog, dialogickou kapitolu až po práci s cizími textovými výňatky.

Hakl, Emil: Skutečná událost
iLiteratura, Marek Lollok, 15.02.2013

Emil Hakl vsazuje děj nové knihy Skutečná událost do horké současnosti – jeho hrdinové plně existují v nedlouho trvajícím světě moderních technologií a počítačů, které jsou pro jejich práci, volný čas i mezilidskou komunikaci téměř nepostradatelné; zároveň se s tímto světem plným individualismu, cynismu a všeobecně rozkolísaných hodnot musejí prát.

Hakl skvěle vystihl svět mužů plýtvajících životem
MF DNES, Klára Kubíčková, 21.01.2013

Novela Skutečná událost je jednou z nejlepších knih o současných mužích. Haklovi hrdinové sice touží mít život ve svých rukou, místo skutečné akce si však jen každý den barví bradky a odmítají závazky. (...) Kniha Skutečná událost má tři hrdiny. Jeden je spisovatel, který stárne a nechce si nic začínat s optimismem, důvěrou, závazky. Druhý si každý den barví bradku na jiný odstín. Ne z radosti, hravosti nebo ve snaze se někam zařadit a od něčeho distancovat, spíš v touze dát křečovitě najevo lidem, že jeho mysl je stále mladá. Třetí je rozhněvaný mladý muž poznamenaný smrtí se vztahem k drogovým experimentům. Všichni vycházejí z generace, která se v pubertě snad kvůli právě končící totalitě dostatečně "nevyblbla" a teď se necítí povinna nikomu ničím. Zaměstnavateli, manželce, milence, rodičům a zejména sama sobě.

Názory našich čtenářů

***
Tahle kniha mi sebrala energii
j, 25.08.2014

Při čtení knihy máte pocit, že se prodíráte nekončící internetovou diskusí, kniha je psána se stejnou atmosférou, podivně koncentrovanou, jakoby plná negativní energie z chatů a sociálních sítí...Uuuff.
Magnesii Literu moc nechápu, jazyk je ale dobrý. Nedokážu ovšem nikomu doporučit, sorry.

*****
Destilace Hakla
Laco Toušek, 22.07.2013

Je-li O rodičích a dětech „tradiční“ prózou, Pravidla směšného chování podařeným úsilím o definitivní utvrzení vlastního stylu, tak Skutečná událost je ryzí destilací Hakla. Minimalismus vystavěný na cynismu, za kterým oproti předchozím knihám zřetelně vyvstává marasmus postsocialistické společnosti, která se ocitla ve svárech neoliberálního kapitalismu, jehož je každý sám „vykonavatelem“.

42

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Skutečná událost?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek