Kniha Bol lásky prodejné - obálka

Bol lásky prodejné

Autor:

EAN: 9788025708293

Formát: 176 stran, vázaná
Rok vydání: 2013

Hardcover176
Argo

Doporučená cena: 259,- Kč

Objednávka: Knihu Bol lásky prodejné můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Když Alena Wagnerová připravovala svoji knihu o Sidonii Nádherné (Argo, 2010), narazila v pozůstalosti Sidoniina staršího bratra Jana na unikátní konvolut několika desítek dopisů pražských lehkých žen a dívek z prvního desetiletí dvacátého století.
Na jeho základě A. Wagnerová načrtla portrét Jana Nádherného, velmi zajímavé, výrazné osobnosti s bohatým společenským a kulturním životem a se silným sociálním cítěním projevujícím se mj. právě ve vztahu k služebnicím lásky. Na pozadí jeho styků s tímto polosvětem se nám tak otevírá autentický a svým způsobem jedinečný pohled do sociálního a pocitového světa příslušnic „nejstaršího řemesla“ s jejich radostmi, bolestmi, touhou po lásce i vypočítavostí.
Součástí knihy je bohatý obrazový materiál a také esejisticky pojatá studie o pražské prostituci, jejím prostředí a podobách v prvním dvacetiletí dvacátého století z pera historičky Mileny Lenderové.

Recenze v médiích

Dvě návštěvy u prodejných holek
TÝDEN, David Lancz, 27.01.2014

(...) Autorka v ní vytěžila jedinečný soubor dokumentů, které nalezla v pozůstalosti Johannese Nádherného (1884-1913), staršího bratra podstatně známější baronky Sidonie Nádherné. Tento mladý aristokrat využíval služeb lehkých žen mimořádně často a o svých milostných dobrodružstvích si vedl pečlivé záznamy s uvedením jména dotyčné, místa, kde ke styku došlo, a občas i stručným hodnocením partnerky. Zároveň uchovával psaníčka, která mu "prodavačky lásky" adresovaly. Tyto pozoruhodné dokumenty nám dávají nahlédnout do intimního života mladého šlechtice i do vnitřního světa žen, o nichž jinak není nic bližšího známo.

Wagnerová, Alena: Bol lásky prodejné 2
iLiteratura, Petr Nagy, 22.11.2013

Je až obdivuhodné, kolik zajímavých informací dokázala Wagnerová vytěžit z poměrně strohých a místy nečitelných baronových zápisků a do jak poutavého a přitom sociologicky laděného vyprávění získané poznatky následně přetvořila.

Wagnerová, Alena: Bol lásky prodejné
iLiteratura, Milena Lenderová, 20.11.2013

Při psaní knihy o proslulé baronce Sidonii Nádherné z Borutína, o které již vyšlo několik publikací, televizní dokument a dokonce je jí věnována naučná stezka, Alena Wagnerová „objevila“ také jejího staršího bratra Johannese.

Wagnerová, Alena: Bol lásky prodejné 1
iLiteratura, Martina Siwek Macáková, 20.11.2013

Při psaní knihy o proslulé baronce Sidonii Nádherné z Borutína, o které již vyšlo několik publikací, televizní dokument, a dokonce je jí věnována naučná stezka, Alena Wagnerová „objevila“ také jejího staršího bratra Johannese. Prostřednictvím knihy Bol lásky prodejné: ze života Johannese Nádherného a jeho milostných družek se baron dostává do širšího povědomí v souvislosti s nejstarším řemeslem - prostitucí.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Bol lásky prodejné?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek