Kniha Inferno - obálka

Inferno

Autor:

Originální název: Inferno
Překlad: Michala Marková, David Petrů

EAN: 9788025709344

Formát: 424 stran, vázaná
Rok vydání: 2013

Hardcover424
Argo

Doporučená cena: 448,- Kč

Objednávka: Knihu Inferno můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub a Mobi.

Anotace:

Ve svých knihách Dan Brown mistrovsky mísí historii, umění, šifry a symboly. Nejinak tomu je i v jeho nejnovějším thrilleru, který se okamžitě po svém vydání stal světovým bestsellerem a prodejně předčil i předchozí autorovy tituly. Harvardský symbolog Robert Langdon se tentokrát ocitá v samotném srdci Itálie, aby pomohl vyřešit záhadu, jež je pozoruhodně propojena s jedním z největších literárních děl všech dob - Dantovým Peklem. Při svém tajuplném poslání se Langdon musí střetnout s neznámým, hrůzu nahánějícím protivníkem; proplétá se přitom nejen labyrintem florentských, benátských či istanbulských uliček, tajnými chodbami, skrytými komnatami, ale také labyrintem narážek a kódů. Jediná vodítka mu v jeho pátrání nabízí jenom Dantova temná epická báseň - a čas přitom neúprosně pádí. Až uplyne, má dojít ke katastrofě, která navždy změní celý svět…

Rozšířená anotace: 

„Hledej, a nalezneš.“ Právě tato slova znějí harvardskému profesorovi Robertu Langdonovi v hlavě, když se uprostřed noci probudí na nemocničním lůžku a nemá nejmenší tušení, kde je a jak se tam dostal – nepamatuje si totiž posledních šestatřicet hodin svého života. Když vyhlédne z okna a uvědomí si, že je ve Florencii, zmocní se ho naprostá panika.

A vzápětí se všechno ještě zhorší: Langdona se přímo v nemocnici pokusí zavraždit tajemná žena v černém. Život mu zachrání duchapřítomná mladá lékařka Sienna Brooksová, s níž se hrdina vzápětí ocitá na zběsilém útěku florentskými ulicemi. A počty jejich pronásledovatelů rostou, aniž by dezorientovaný Langdon věděl proč. Jisté je jen, že se stal pěšcem v hrůzné hře, již za něj rozehráli jiní.

Při svém tajuplném poslání se musí Langdon se Siennou proplést nejen labyrintem florentských (a později i benátských či istanbulských) uliček, tajnými chodbami, skrytými komnatami, ale také labyrintem narážek a kódů. Jediným vodítkem je jim záhadný kovový váleček, obsahující několik zašifrovaných odkazů na renesanční literární veledílo – Božskou komedii Danta Alighieriho. V sázce přitom není jenom jejich bezpečnost, ale bez nadsázky osud celého světa: pokud se harvardskému profesorovi a jeho záhadné společnici nepodaří zasáhnout včas, hrozí lidstvu skutečné inferno dantovských rozměrů…

Inferno je autorův doposud nejpůsobivější román; Dan Brown v něm nabízí dechberoucí thriller, v němž se pozoruhodně mísí napínavá akce, poučené výklady o historii a umění i fascinující svět kódů a šifer.

 Ohlasy z médií

„Dokonalé rozptýlení… Zatím nejlepší Brownova kniha o Robertu Langdonovi.“

– USA Today

„Napínavé, chytré, nabité fakty… Dan Brown je nedostižný mistr literárního napětí.“

Wall Street Journal

  „Dan Brown je přímo excelentní, když přesvědčuje čtenáře o tom, že zaprášené knihy a temné pasáže jsou jen zástěrkami odvěkých globálních spiknutí.“

Washington Post

„Výtečná zábava, prodchnutá šifrovanými zprávami, uměním, vědou a vědomím hrozící katastrofy.“

Daily News

 

 „Brown nabízí čtenářům spoustu postřehů o historii a umění, ale na první místo klade vždycky příběh. Inferno je ideální oddechové čtení.“

The Boston Globe

Inferno

Recenze v médiích

Brown, Dan: Inferno
iLiteratura, Roman Lipčík, 19.09.2013

Děj novinky Dana Browna je zbytečně složitý, nereálný, přitažený za vlasy. Padouši postupují tak komplikovaně, že v reálném světě by neměli šanci na úspěch. Musejí čekat, až Langdon vyluští další anagram, až se přesune odkudsi kamsi. Místo napínavého akčního románu čteme samoúčelný konstrukt, jehož stránky plynou spíše nevzrušivě.

Názory našich čtenářů

**
Nic moc
Ondra, 18.01.2016

Čte se to strašně špatně, je to jako průvodce Benátkami a Florencií. Miliarda informací o kostelech, místech, obrazech, sochách a já nevím čeho všeho ještě. Děj zajímavý, ale totálně se ztrácí v té spoustě zbytečných popiscích všeho okolo.

**
cimrman hadr
keen reader, 27.07.2015

Ztráta času. Dočetla jsem to nakonec do konce, ale suma sumárum jsem litovala ztracený čas. Slabé propracování, napětí a gradaci to pro mě postrádalo a závěr? "Já nejsem tvoje babička, ale tvůj bratranec". Jak stvořené pro Divadlo Járy Cimrmana. Čtenář se doví určitá zajímavá fakta - historie, architektura, literatura apod., ale kvůli tomu - předpokládám - knihu do ruky nebere. Pokud bych se chtěla dozvědět zajímavosti z dějin Itálie, určitě dám přednost seriózní odborné literatuře. Jádrem románu musí být dobře vystavěný příběh a to tady není. Námět knihy - přelidnění planety - mě děsí samo o sobě. Můžu říci, že tahle kniha je slabý odvar mých nočních můr. Autor už se zřejmě vyčerpal.

*
docela nuda
bakulas, 05.08.2014

Kniha je dobrá akorát jako průvodce, dobře popsané reálie, to je asi vše. Téma docela zajímavé, ale bohužel v této knize dost nudně zpracováno, téměř žádné napětí.

****
Průvodce nebo napětí
Metzner Jiri, 26.12.2013

Přečetl jsem všechny jeho, doposud vydané knihy,takže jsem velmi netrpělivě čekal na Inferno.
To,že se profesor Langdon bude snažit pomocí informací, skrytých v symbolech a šifrách,vyřešit a zabránit katastrofě,bylo jasné hned na začatku.
Jsem ale trochu zklamaný,téma je sice velmi zajimavé,ale první polovina knihy je spíše poutavý průvodce (tolik informací pro děj není potřebných).Teprve ve druhé polovině knihy je čtenář vtažen do skutečného děje.
I přesto stojí tato kniha za přečtení.

****
lepší než Andělé a démoni
Jana D., 26.12.2013

Zase bych to tak strašně neviděla ( reaguji na reakce druhých čtenářů ). Četlo se to lehce, děj má spád. Kniha mě bavila, stojí za přečtení.

2.65

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Inferno?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek