Kniha Praha osudová - obálka

Praha osudová

Autor:

Originální název: Prague Fatale
Překlad: Martin Škapa

EAN: 9788025709122

Formát: 360 stran, vázaná
Rok vydání: 2013

Hardcover360
Argo

Doporučená cena: 398,- Kč

Objednávka: Knihu Praha osudová můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

V románu Praha osudová se seznamujeme s esem berlínské kriminálky Bernie Güntherem, který si díky briskním řešením napínavých zápletek získal pozornost milovníků detektivek po celém světě. Není divu, protože Kerrův svižný literární styl oceňují nejen čtenáři, ale také kritika.
Je září roku 1941; Reinhard Heydrich se účastní shromáždění na oslavu jeho jmenování říšským protektorem Čech a Moravy. Své hosty si vybírá opatrně, zákulisní boje o moc nabývají na síle a Heydrich se právem obává o život. Namísto něj je ale zavražděn jeho pobočník. Je nalezen mrtev ve svém pokoji, zatímco všechna okna i dveře jsou uzamčeny zevnitř. V očekávání nechutné hry zve Heydrich do Prahy právě Bernieho Günthra. Při hledání vraha se musí detektiv doslova prohrabat životy vysoce postavených pohlavárů Říše a odkrýt, kdo ukrývá krvavé tajemství.

Ohlasy v médiích:

"Kerr se temné atmosféry nevzdal, jak je znát z raných berlínských pasáží této knihy i z pozdějších pražských epizod. Koneckonců i detektivův vztah k osudové ženě Arianne, kterou si jako asistentku přiváží do Čech, má onen pel Casablancy a stejně tak i její mnohojaká role a Bernieho prozření. A třebaže vysoká politika do noir žánru přímo nepatří, o morálce je jedno i druhé, vesměs o morálce degenerované, a zde má Bernie Günther vydatné pole nejen k akci, ale jako vypravěč i k notně jedovatým, sarkastickým, ironickým i fatalistickým poznámkám a postřehům. Jako by je skrz zuby cedil Bogart…"

http://iliteratura.cz/Clanek/32807/kerr-philip-praha-osudova

Recenze v médiích

Kerr, Philip: Praha osudová
iLiteratura, Roman Lipčík, 25.02.2014

Reinhard Heydrich povolává z Berlína podřízeného, aby vypátral, kdo mu v Praze usiluje o život. A britský spisovatel Philip Kerr pokračuje ve své sérii atypických noir kriminálek s německým komisařem v nacistické éře. Škoda jen, že mezi poslední česky vydanou knihou z této série a aktuálním románem zeje mezera čtyř nepřeložených.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Praha osudová?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek