Kniha Pravda o případu Harryho Queberta - obálka

Pravda o případu Harryho Queberta

Autor:

Překlad: Michala Marková

EAN: 9788025709528

Formát: 584 stran, vázaná
Rok vydání: 2013

Hardcover584
Argo

Doporučená cena: 398,- Kč

Objednávka: Knihu Pravda o případu Harryho Queberta můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub a Mobi.

Anotace:

Když je na zahradě slavného amerického spisovatele Harryho Queberta objevena mrtvola patnáctileté dívky, vypuknou mediální jatka a skandál největšího kalibru. Jediný, kdo zůstane obviněnému stát po boku, je jeho žák, nadaný autor Marcus Goldman, který zrovna trpí spisovatelským blokem. V případu však několik drobností nehraje a Marcus se rozhodne, že záhadné vraždě přijde na kloub a možná přitom napíše i kýženou knihu... Detektivní román s thrillerovými prvky zdařile popisuje současnou americkou realitu: maloměstskou úzkoprsost, mediální hyenismus, posedlost celebritami, skandály a násilím; především však předkládá fantastickou čtenářskou jízdu s mnoha nečekanými zvraty.r.

Recenze v médiích

Dicker, Joël: Pravda o případu Harryho Queberta
iLiteratura, Magdaléna Rejžková, 11.11.2013

Brak, propadák, falešný román – v souvislosti s loňským raketovým startem Dickerovy detektivky nešli francouzští novináři pro kritické slovo daleko. Šestisetstránková kniha sedmadvacetiletého Švýcara leží dodnes v žaludku mnohým z nich: málem dosáhl na Goncourta, získal ocenění od gymnazistů, Francouzské akademie i francouzských čtenářů, jeho kniha dokázala v žebříčcích popularity na čas sesadit bestseller Padesát odstínů šedi... Díky nakladatelství Argo teď román můžou posoudit i čeští čtenáři.

Názory našich čtenářů

****
Velmi svižný poutavý vypravěčský styl, díky ...
kacaba, 10.09.2017

Velmi svižný poutavý vypravěčský styl, díky kterému se autor ihned zařadil mezi ty, které chci dál sledovat a číst. Ústřední zápletka je detektivní - ale o klasickou detektivku nejde, můžete vše vnímat i jako příběh jednoho spisovatele a postav z jednoho amerického městečka. Nečekejte sice hlubokou psychologii nebo nějaké objevné pravdy o životě, ale napětí a zajímavou zápletku ano. Závěr knihy byl na můj vkus sice už příliš překombinovaný - ale autor dokázal udržet můj zájem a pozornost a nakonec i překvapil.

***
Školní práce
Michal Kuklík, 25.11.2013

Stařec přečetl tlustopis, který sepsal junák, a neví, co si o tom má myslet. Bichli jsem měl z Obecní knihovny a jsem tomu rád, neb doma bych ji mít nechtěl. Nekoupil bych ji teď už ani v Levných knihách za 39 korun. Život se stále valí dál, dobré staré knihy odplouvají do zapomnění a v knihkupectvích se rojí nové bídné knihy. Junák nezná reálie, proto se kniha odehrává v zemi-nezemi bez specifických detailů. Komu stačí k požitku série překvapení, tomu se kniha může líbit. V kompozici je pár chyb — některé děje se nemohou odehrát v krátkém čase, který je jim přisouzen. Postavy jsou psychicky vypracované, ale šustí učebnicí. Kdo chce tlustý US román, ať si přečte Zapal ten dům Williama Styrona a Ať se děje, co se děje Philipa Rotha. Vyšlo za komunistů.

*****
zábavné
Akirek, 07.11.2013

Bavila jsem, možná byly někdy překotné zvraty v ději (ale kde nejsou, vždyť i Hole je někdy jako 007), ale po každé kapitole jsem měla nového adepta na vraha. A že to není "kvalitní" literatura? Neškatulkuji, chci se bavit /a od detektivky fakt hluboké poučení primárně nečekám).

**
Pravda o povrchnosti
Peter Uličný, 06.11.2013

Áno, dej je nabitý zvratmi, v tomto smere anotácia neklamala, ale...spôsob, akým autor podceňuje čitateľa, jeho inteligenciu, pozornosť a trpezlivosť, je skutočne pozoruhodná. Dickerova kniha je typický produkt súčasnej rýchlokvasnej "bestsellerovej" produkcie pre tých, ktorých čitateľská skúsenosť začína a končí statusmi na Facebooku. Ale je to hrubé, má to pôsobivú obálku s trblietavým strieborným pásom, takže pred Vianocami sa to bude isto dobre predávať. A milovníkom zvrat(k)ov možno aj páčiť. Škoda, že aj z kvalitného a prestížneho vydavateľstva (zdravím Argo) občas vyjdú na svet takéto podozrivé mačky vo vreci.

3.54

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Pravda o případu Harryho Queberta?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek