Kniha Havel - obálka

Havel

Autor:

EAN: 9788025712139

Formát: 568 stran, vázaná
Rok vydání: 2014

Hardcover568
Argo

Doporučená cena: 498,- Kč

Objednávka: Knihu Havel můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Václav Havel pohledem Michaela Žantovského: už tím je řečeno vše, co nová havlovská biografie přináší. Oba muži spolu dlouhá léta úzce spolupracovali, pojilo je blízké přátelství – a politický (a do značné míry i kulturní) odkaz Václava Havla dodnes Michael Žantovský rozvíjí jakožto diplomat působící na těch nejprestižnějších velvyslaneckých postech (USA, Izrael, Velká Británie). Jeho kniha však nabídne nejenom autorův pohled „zevnitř“; Žantovský dokáže Havlovo působení vnímat i kriticky, s maximální možnou objektivitou a lidskou i odbornou erudicí. Už prvotní autorův „nástřel“, sestávající ze tří ukázkových kapitol, vzbudil v nakladatelském světě nefalšované nadšení – a dnes jsou práva na šestisetstránkovou publikaci (již autor napsal anglicky a sám si ji coby oceňovaný překladatel přeložil do svého mateřského jazyka) prodána již do deseti jazyků, přičemž další jazykové mutace jsou v jednání. Ono nadšení ostatně potvrzují první recenze, vycházející ještě před podzimním vydáním knihy – mluví se v nich mj. o „živé, podrobné a zasvěcené biografii… působivé, citlivé kronice, úspěšně postihující spletité osudy velké postavy 20. století“ (Publishers Weekly) či o „impozantním životopise velkého muže uprostřed dějin těžce zkoušeného národa“ (Kirkus Review).
Kniha získala na veletrhu Svět knihy ocenění Český bestseller za rok 2014.

Recenze v médiích

Žantovský, Michael: Havel
iLiteratura, Jan Lukavec, 16.01.2015

Leckomu kniha může připadat příliš patetická a málo invenční. Žijeme však v době, kdy se někteří naši politici snaží o změnu zahraničněpolitického kurzu, kterým Havel naši zemi nasměroval. Za takové situace je dobře, že vycházejí knihy poctivě oceňující Havlův význam a zdůrazňující – vedle jeho slabin a nedostatků – i zásluhy.

Žantovský, Michael: Havel
iLiteratura, Michael Žantovský, 17.11.2014

Na domácí frontě bylo pro prezidenta paradoxně daleko těžší být slyšen. Když příležitostně vyjádřil – třebas velice mírně – nějaký názor, který nebyl zcela v souladu s názorem vlády, pobouření poslanci a vládě nakloněné sdělovací prostředky mu nepříliš jemně připomínali, že zastává svou funkci díky blahovůli parlamentu, který může snadno změnit mínění.

Názory našich čtenářů

*****
Cenzura,cenzura,cenzura.
Ladislav., 20.02.2016

Komentoval jsem, a cenzura funguje i zde!

*****
Myslíte povinná četba skutečného Havla, a jeho tváři ?!
Ladislav L., 13.02.2016

Potom s tím nemám problém, aby si lidi opravdu přečetli, jaký byl Havel ve skutečnosti ! Jak sliboval, že pokud se poměry lidí nezlepší, odstoupí ?! Kandidovat budu jen jednou na post presidenta ?! Dramatik alkoholik, humanitární bombardér viz Jugoslávie ?! Humanitární bombardér viz Líbye ?! Projev na který se nezapomíná ?! Jeho alkoholismus, jeho milování sudetských Němců ?! Pokud má paní na mysli knihu která je dobrá jen pro propagandu a filmové režiséry jako u filmu Odcházení tak díky nechci. Rád čtu skutečné životy, ne sci-fi ! Pokud číst pravdu, doporučuji si přečíst knihu o Václavu Havlovi občan Havel se skutečnou tváří!

*****
Jedinečná kniha!
Pavel Fráňa, 18.12.2015

Jedinečná kniha, jako je jedinečný Václav Hacel!

*****
Vaclave, chybis mi!
Mikl, 16.11.2015

V techto dnech Vaclav Havel chybi cim dal vic...

*****
Skvělá kniha!!!
SAmuel Pola, 02.08.2015

Knihu jsem si půjčil s určitou opatrností, neboť jsem o Václavu Havlovi četl mnohé. Ale ihned mě zaujala a nadchla. Je to velmi osobní a zároveň vyvážené dílo. Autor interpretuje známá fakta z blízkosti, kterou mnozí nemají. Mistrně napsaná kniha, ze které čiší osobitost a odstup zároveň. Každý, kdo chce Havla lépe poznat, i když je nyní již v jiné dimenzi bytí, by si tuto knihu měl přečíst; a pro studenty středních škol by měla být tato kniha povinnou četbou. Kniha obsahuje svědectví a psychologický ponor, který jiná díla nemají. A pokud toto někdo považuje za "plky pražské kavárny", tak mi je ho upřímně líto, neboť první polistopadový prezident je osobnost, jaká na českém hradě ještě mnoho let nebude.

55

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Havel?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek