Kniha Duch místa - obálka

Duch místa

Autor:

Originální název: The Spirit of the Place
Překlad: Petr Štádler

EAN: 9788025712887

Formát: 456 stran, vázaná
Rok vydání: 2014

Hardcover456
Argo

Doporučená cena: 389,- Kč

Objednávka: Knihu Duch místa můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Po rozvodu a roce putování světem s Lékaři bez hranic se dr. Orville Rose dozvídá o matčině úmrtí a je opouští spokojený život v Evropě a čerstvou lásku. Vrací se do fádního městečka Columbia, kde zjistí, že chce-li si vysloužit atraktivní dědictví, musí splnit podivnou podmínku matčiny závěti: strávit v opovrhovaném maloměstě svého dětství rok a třináct dní. Přistupuje na ni jen s těžkým srdcem, přelomový krok mu však do života přináší novou lásku a umožní mu vrátit se ke kořenům – obnovit vztahy s rodinou, shledat se s dávnými přáteli, vyrovnat se se starým nepřítelem i trpkými vzpomínkami a dostává příležitost vypořádat se s komplikovaným vztahem k matce – která, ač po smrti, se v knize svérázným způsobem zhmotňuje a synovi o sobě dává hlasitě vědět.
Chce – li získat dědictví, musí hlavní hrdina strávit rok a třináct dní v maloměstě svého dětství. Po světových bestsellerech Dům páně a Hora hoře se Samuel Shem velkolepě vrací na pole literatury!

Názory našich čtenářů

**
Ship of line
Michal Kuklík, 25.02.2015

Já nejsem dobrý recenzent. Tlustopis jsem přelouskal — už to je dost. V mládí co jsem rozečetl, to jsem musel dočíst. Teď klidně nechám knihu nedočtenou. Jeho první kniha v češtině Dům Páně se mi líbila tak, že jsem tu druhou, Hora hoře, koupil v antikvariátě, když jsem ji měl rozečtenou z Obecní knihovny — a už jsem ji nedočetl. Tuhle třetí nekoupím ani až bude v Levných knihách. Nechci se k ní vracet, nechtěl bych ji s sebou na pustý ostrov. Zdejší anotace je mi nesmírně protivná — prozrazuje to, co má čtenář objevovat čtením knihy. Naštěstí jsem anotaci předem nečetl. Když vidím záložku knihy, mhouřím oči, aby mi nepadl do oka ani řádek. Neprozradím, čím kniha končí — jestli překvapením, nebo tím, co je z děje dávno jasné. Je to řadová loď v moři literatury. Říkám si, proč se spisovatel i čtenář s ní mordují, když existuje tolik nepřečtených veleděl?

21

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Duch místa?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek