Kniha Peníze těch druhých - obálka

Peníze těch druhých

Autor:

Překlad: David Petrů

EAN: 9788025709115

Formát: 288 stran, vázaná
Rok vydání: 2013

Hardcover288
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Peníze těch druhých můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

Románový vhled do horních vrstev britské společnosti, tradiční anglické bankéřské rodiny, kterou sice také semele ekonomická krize, ale rodina to díky svému vlivu a kontaktům na politiky uhraje ve svůj prospěch.
Starobylá banka Tubal & Co. má možná v nepořádku aktiva a zahardovala si s důvěrou, kterou do ní vložila klientela, ale přece jen tradiční anglická značka, spjatá s historií, solidností a noblesou, pořád něco znamená. Kdo ví – třeba o ni projeví zájem finanční šíbři ve Spojených státech? Těm se však pozlacené bulíky na nos věšet nedají...

Bez ohledu na to, v kolika ohledech se boháči liší od obyčejných lidí, jedno s nimi přece budou mít vždycky společné: do hrobu si s sebou nic ze svých peněz nevezmou. To platí i o siru Harrym Tubalovi, dlouholetém řediteli soukromé anglické banky Tubal a spol., který pomalu podléhá senilitě, a vedení prestižního rodinného finančního ústavu po něm přebírá jeho syn Julian. Bohužel začíná být zřejmé, že ani tato solidní banka s dlouhou historií se neubránila řadě prodělečných investic, které ji teď nezadržitelně táhnou ke dnu, a má-li vůbec přežít, je třeba podniknout rychlé kroky na její záchranu -- i za cenu toho, že půjde o kroky ne zcela legitimní.

Svůj román Peníze těch druhých zasadil Justin Cartwright do světa, který se ještě docela nevzpamatoval z finanční krize roku 2008, do světa velkých peněz, jenž ovlivňuje jak životy boháčů a společenské smetánky, tak osudy obyčejných lidí. Autorův neotřelý pohled do zákulisí finančnických intrik nejenže inteligentním a zábavným způsobem ukazuje lidskou tvář bezskrupulózních bankéřů, kteří vleklou finanční krizi způsobili, ale díky množství odvážných a vnímavých postřehů přináší i znepokojivě varovné zamyšlení nad stavem morálky, pokory a arogance v dnešním světě.

Ohlasy v médiích:

http://sigmundova.blog.idnes.cz/c/375804/Recenze-Cartwrightova-studie-manyru.html


Recenze v médiích

Cartwright, Justin: Peníze těch druhých
iLiteratura, Johana Labanczová, 24.02.2014

Britský romanopisec Justin Cartwright přichází v knize Peníze těch druhých s literární reflexí nedávné finanční krize. Na otázku, jak se mu zdařila, není jednoznačná odpověď.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Peníze těch druhých?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek