Kniha Lev a jednorožec : Eseje I. (1928–1941) - obálka

Lev a jednorožec : Eseje I. (1928–1941)

Autor:

Překlad: Kateřina Hilská

EAN: 9788025710388

Formát: 472 stran, brožovaná
Rok vydání: 2013

Paperback472
Argo

Doporučená cena: 398,- Kč

Objednávka: Knihu Lev a jednorožec : Eseje I. (1928–1941) můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub a Mobi.

Anotace:

Slavné eseje „Poprava oběšením“, „Jak jsem střílel slona“, „Uvnitř velryby“, „Lev a jednorožec“, či recenze na Obratník Raka Henryho Millera a Mein Kampf Adolfa Hitlera patří mezi 51 textů, které George Orwell napsal v letech 1928 až 1941.
Ve svých publicistických dílech vystupoval nejen jako myslitel a homo politicus, ale především jako člověk vztahující se k druhým, „a fellow human being“; zabýval se sociálními, ekonomickými, a především obecně lidskými otázkami. Jeho eseje dodnes nabízejí příklad, jak lze k životu, myšlení i psaní přistupovat jednoduše a ryze, a staví na přesvědčení, že bez ohledu na ideologie je potřeba zůstat slušným a čestným člověkem.
Plánovaný čtyřsvazkový projekt nakladatelství Argo, nazvaný Eseje I.–IV., bude obsahovat celkem 241 esejí, včetně Orwellových literárních recenzí a proslulých novinových sloupků „As I Please“. V této podobě se bude jednat o nejúplnější, nejširší a naprosto vyčerpávající souhrn Orwellových esejí v češtině.

Ohlasy v médiích:

"Doba, v níž a o níž psal George Orwell, není světu, ve kterém žijeme dnes, příliš vzdálená. Skutečnost, že vše bylo dávno pochopeno a popsáno, nebrání tomu, aby moc byla zneužívána, nerodili se vůdci, nevládly ideologie a nepokračovalo „děsivé otročení penězům“. Náš svět se stále, řečeno s Orwellem, „smrskává“ a vzhledem k postupující destrukci přirozeného prostředí ještě rychleji, než si spisovatel dokázal představit. "
(Respekt)

Recenze v médiích

Orwell, George: Lev a jednorožec: Eseje I. (1928–1941)
iLiteratura, Kateřina Hilská, 13.10.2014

V Moulmeinu v Dolní Barmě mě nenáviděly spousty lidí – to bylo jedinkrát v životě, kdy jsem byl natolik důležitý, aby se mi to mohlo stát. Pracoval jsem jako subdivizní policejní důstojník ve městě, kde se bezúčelné, malé protievropské cítění projevovalo silně.

Orwell, George: Lev a jednorožec: Eseje I. (1928–1941)
iLiteratura, Johana Horálková, 13.10.2014

Sbírka esejů George Orwella patří k tomu nejlepšímu, co u nás kdy z anglosaské produkce vyšlo. Orwellovy slavné dystopické romány se dost dobře nedají oddělit od společensko-historického kontextu svého vzniku, ale jeho pronikavé eseje si uchovávají nadčasovost.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Lev a jednorožec : Eseje I. (1928–1941)?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek