Kniha Noc v Mejdlovarně - obálka

Noc v Mejdlovarně

Autor:

EAN: 9788025712672

Formát: 192 stran, vázaná
Rok vydání: 2014

Hardcover192
Argo

Doporučená cena: 189,- Kč

Objednávka: Knihu Noc v Mejdlovarně můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Ty tři ženy bývaly v mládí, v normalizačních sedmdesátých letech, nerozlučné kamarádky. Po letech se setkávají v bytě jedné z nich, Dory, a poklidné popovídání u kafíčka o životě a o dětech se jim naprosto vymkne z rukou.
Během jediné zjitřené noci si trojice bývalých kamarádek vzájemně odhalí různá temná tajemství, vyčtou si věci, o nichž se tehdy za socialismu nějak nehodilo mluvit, nebo které chápou teprve teď s odstupem, a vzájemně se donutí k bilancování svých životů a vztahů. A je to dost kruté: každá z nich má alespoň nepřímo na svědomí život jiného člověka.

"Dora, Markéta a Šárka jsou podle všeho zlovolné, nactiutrhačné, zapšklé, sobecké a vůbec skutečně úděsné báby, ale paměť mají výtečnou. V jejich vzpomínkách na společná studia v šedivých sedmdesátých letech najdeme mocný výtažek socialismu s několika lidskými i nepříliš lidskými tvářemi, které společně vařily mejdla v bytě zvaném Mejdlovarna. Právě v bytečku Dořiných komoušských rodičů se zmíněné tři fúrie a jejich traumata po pětatřiceti letech sejdou na kafíčko, aby na sebe pod vlivem alkoholu i starých křivd vyzvrátily pěkně odporné historky. Inu, „hovný hovného si hledá“. Všudypřítomná kafkárna a jakési vopáčko komunismu v Čechách v kapitolkách vyprávěných střídavě každou z účastnic psychosezení. Jako autoterapii ostatně psaní Noci v Mejdlovarně (vyd. Argo) vnímala i sama Eva Hauserová, jak prozradila na crowdfundingovém portálu Startovač; je zajímavé, kolik dobrých věcí díky penězům vybraných samotnými tvůrci mezi dělným, rukodělným i jiným lidem vzniká."
- Kateřina Kadlecová, Reflex

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Noc v Mejdlovarně?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek