Kniha Boxer - obálka

Boxer

Pravdivý příběh Hercka Hafta

Autor:

Originální název: Der Boxer, Die wahre Geschichte des Hertzko Haft
Překlad: Alena Pokorná

EAN: 9788025712047

Formát: 200 stran, vázaná
Rok vydání: 2015

Hardcover200
Argo

Doporučená cena: 348,- Kč

Objednávka: Knihu Boxer můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Mladinký Hertzko začal svou boxerskou kariéru z donucení – strážci v koncentráku ho pro zábavu nutili boxovat se spoluvězni. Herztko věděl, že dokud bude vyhrávat, zůstane naživu. Když pak po dramatickém útěku z pochodu smrti odjel do Ameriky, pokračoval v tom, co se naučil v lágru. Doufal, že se jako slavný boxer dostane na titulní stránky novin po celém světě a jeho milá, kterou ztratil někde v Polsku a o níž neměl žádné zprávy, se o něm dozví a přihlásí se k němu.

Průkopník německého grafického románu a jeden z nejlepších současných německých komiksových autorů Reinhard Kleist vypráví pravdivý příběh polského Žida, boxera Hertzka Hafta, který přežil koncentrační tábor a v USA pak zahájil profesionální kariéru. Kleista k nakreslení komiksu inspirovala fascinující kniha Jednou budu všechno vyprávět, v níž Haftův syn Alan vylíčil osudy svého otce.

Ohlasy v médiích:

"Kleistova černobílá kresba je místy až expresionistická. Podoba některých výrazů postav s Munchovým obrazem Výkřik jistě není náhodná. Vězni v koncentračním táboře jsou od sebe téměř nerozlišitelní, ztrácejí postupně rysy obličeje a jediné, co z obličejů zůstává, je tmavá díra zející do tmy. Hertzka poznáme jen díky jeho typickému zachmuřenému obočí, které ani ve chvílích štěstí nedovoluje zapomenout na prožité hrůzy a na jeho výbušnou povahu."

http://www.komiksarium.cz/index.php/2014/07/recenze-kleist-boxer-nenadrzuje/


Recenze v médiích

Kleist, Reinhard: Boxer
iLiteratura, Pavel Mandys, 02.05.2015

Německý kreslíř rekapituluje dramatické životní peripetie Hercka Hafta, Žida, který si v koncentračním táboře zachránil život mimo jiné tím, že začal boxovat. Později si v USA zaboxoval v profesionálním ringu a dotáhl to až k zápasu s Rockym Marcianem.

Boxer sází především na naturalismus
E15, Stanislav Šulc, 25.02.2015

(...) Již výběrem tématu a hlavního hrdiny Kleist do velké míry dosáhl toho, že jeho grafický román není ani trochu průměrný. Haft není žádným svatouškem, ani jednoznačným hrdinou v původním slova smyslu. Naopak jde o komplexní osobnost, u které navíc vnitřní démony posilují tragické okolnosti. Díky tomu mohl Kleist využít bohatého grafického arzenálu, aby vyjádřil všechny hrůzy holokaustu a také veškeré temné stránky Haftovy osobnosti. Výsledkem je velmi působivý komiks, který v žánru biografických komiksů patří k tomu nejlepšímu, co u nás v posledních letech vyšlo.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Boxer?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek