Kniha Na počátku byl sex - obálka

Na počátku byl sex

Autor:

Originální název: Sex at Dawn. How We Mate, Why We Stray and What It Means for Modern Relationships
Překlad: Petr Horák

EAN: 9788025711699

Edice: ZIP
Formát: 320 stran, vázaná
Rok vydání: 2014

Hardcover320
Argo

Doporučená cena: 398,- Kč

Objednávka: Knihu Na počátku byl sex můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Na základě poznatků antropologie, archeologie, primatologie, anatomie, psychologie a řady jiných oborů vznikla naučná a zároveň velmi čtivá práce o prehistorických kořenech moderní sexuality, která převrací naruby či přinejmenším zpochybňuje mnohé z toho, co si myslíme, že víme o sexualitě, o partnerských vztazích a konečně o člověku samém.
Domníváte se, že monogamie je přirozená? Že se lidé v době kamenné dožívali nanejvýš pětatřiceti let? Že tradiční výklad lidského pohlavního chování, výběru partnera a příčin nevěry, jak jej podává evoluční psychologie, odpovídá biologické realitě?
Tato kniha vás přesvědčí přinejmenším o tom, že takové a mnohé jiné zdánlivě neotřesitelné názory jsou přinejmenším diskutabilní a že k nim existují pozoruhodné alternativy. Na počátku byl sex je kniha značně odborná, zároveň ale vtipná a provokativní. Odpoví vám i na palčivé otázky, jako například proč je pro tolik lidí tak těžké zachovat věrnost jednomu partnerovi? Proč se pohlavní vášeň vytrácí, i když se láska mezi partnery prohlubuje? Proč řada mužů ve středním věku dobrovolně vymění majetek, rodinu i kariéru za krátký románek?

Recenze v médiích

Ryan, Christopher; Jethá, Cacilda: Na počátku byl sex: kořeny moderní sexuality: jak se dáváme dohromady a proč se rozcházíme
iLiteratura, Jan Lukavec, 18.12.2014

Knihu Na počátku byl sex by asi bylo nejlepší zařadit do kategorie futurologických vizí zřejmě nerealizovatelného „krásného nového světa“. Hledat v ní ale konkrétní návody na uspořádání současné společnosti nebo rady, jak zvládnout problémy v intimním životě, by nebyl ten nejlepší nápad. Naopak, u nespokojeného čtenáře by mohla náhle propuknout obsese rychle najít nejbližší prales, ve kterém mají sex povinný…

Názory našich čtenářů

*****
Nadšený čtenář
Markéta P., 30.01.2015

Geniální kniha, která vám umožní podívat se na " lidskou přirozenost" s nadhledem. Není zdaleka jen o vztazích. Poskytuje bohaté množství informací v antropologicko - sociálně - kulturním kontextu. Nenajdete v ní žádné konkrétní rady a návody na spokojené partnerství, za to možnost srovnání, že náš model fungování společnosti a vztahů není ten jediný, a že o tom, co diktuje společnost, se dá sotva mluvit jako o lidské přirozenosti( kterou se kde kdo rád ohání).
Tato kniha vám ukáže, jaké vězení jsme si na sebe přichystali a pokud jste v depresi z " nevyhnutelné" agrese a sobetskosti lidského druhu, vrátí vám naději.
Sotva se naše společnost změní, stejně tak to, co považuje za normální, žádoucí a přirozené. Pokud si však přečtete tuto knihu bez předsudků a s otevřenou myslí, můžete změnit svůj pohled na lidské chování a najít tak pro sebe trochu klidu.
Doporučila bych ji jako povinnou četbu.

51

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Na počátku byl sex?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek