Kniha Čím jdu rychleji, tím jsem menší - obálka

Čím jdu rychleji, tím jsem menší

Autor:

Překlad: Ondřej Vimr

EAN: 9788025710944

Formát: 144 stran, vázaná
Rok vydání: 2014

Hardcover144
Argo

Doporučená cena: 198,- Kč

Objednávka: Knihu Čím jdu rychleji, tím jsem menší můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Každé ráno si Mathea Martinsenová v novinách pročítá úmrtní oznámení. Už jen ze zvyku. A představuje si, že mezi nimi brzy najde to svoje. Jaký verš by si vybrala? Žila pro svého manžela a teď zůstala sama. S ostatními lidmi neměla nikdy moc co do činění, nebyla mezi nimi totiž vidět. A teď nechce zemřít, dokud se někdo nedozví, že žila. Jenže co by o sobě světu vlastně měla říct? Čím jdu rychleji, tím jsem menší je tragikomický příběh o tom, jak se také žije naplno, o strachu ze smrti a strachu ze života, o samotě ve dvou a samotě mezi lidmi, o statistické pravděpodobnosti, o čase a o tom, co člověk může dělat, když umí plést čelenky a vymýšlet skvělé rýmy, ale neví, jak otevírat sklenice s marmeládou, natož jak po sobě zanechat stopu.

Ohlasy v médiích:

"I když je Mathea nejspíš tím, o kom lze prohlásit „prostá žena“, je natolik prozíravá, že myslí nejen na tzv. poslední věci, ale i na ty předposlední. A v tom je vtip této knihy, neboť mluví o záležitostech přirozených a nevyhnutelných ani ne tak s nadhledem, jako s obdivuhodným srozuměním. S tím, čemu se nelze vyhnout, je třeba se smířit. Ale zároveň je důležité přijít na způsob, jak své smířená ovládnout. Pak je i stáří docela přijatelné."

http://www.rozhlas.cz/mozaika/literatura/_zprava/1348287

Recenze v médiích

Skomsvold, Kjersti Annesdatter
iLiteratura, Barbora Grečnerová, 01.06.2014

„Měla jsem být inženýrem. Každý spisovatel do svého díla promítá své zkušenosti z minulosti, u mě to byla matematika,“ říká norská autorka K. A. Skomsvold v rozhovoru, který poskytla u příležitosti veletrhu Svět knihy, kde prezentovala svůj debut Čím rychleji jdu, tím jsem menší.

Skomsvold, Kjersti Annesdatter: Čím rychleji jdu, tím jsem menší
iLiteratura, Barbora Grečnerová, 21.04.2014

Norská autorka Kjersti Annesdatter Skomsvold napsala prózu o stáří, ale také o strachu z lidí a ze života, před nímž se hlavní hrdinka zavírá do samoty svého bytu. Najednou se ale rozhodne dveře alespoň trochu pootevřít.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Čím jdu rychleji, tím jsem menší?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek