Kniha Prvních patnáct životů Harryho Augusta - obálka

Prvních patnáct životů Harryho Augusta

Autor:

Originální název: The First Fifteen Lives of Harry August
Překlad: Zuzana Dejmková

EAN: 9788025714911

Formát: 358 stran, vázaná
Rok vydání: 2015

Hardcover358
Argo

Doporučená cena: 398,- Kč

Objednávka: Knihu Prvních patnáct životů Harryho Augusta můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Harry August, hrdina knihy, má podivuhodnou schopnost: jakmile zemře, vrací se do chvíle svého zrození a prožívá svůj život znovu od začátku, ale se všemi vzpomínkami na to, co už prožil. Autorka s tímto motivem dovedně pracuje – vypráví o tom, jak Harryho zaskočí první znovuzrození, jak této zvláštnosti uvyká a učí se jí využívat, jak se seznamuje s dalšími lidmi obtíženými podobným darem. Někteří jsou starší než on a žili už před jeho narozením; jiní se naopak narodí až za Harryho života a přežijí ho. Vytvářejí tak řetězec, po kterém lze posílat zprávy napříč dějinami – a právě Harrymu se přihodí, že ho těsně před jednou z jeho smrtí navštíví dívenka a prosí ho, aby při dalším zrození předal zprávu do minulosti: blíží se konec světa a jen lidé jako Harry tomu můžou zabránit – pokud jim ovšem na světě záleží...

Objevilo se mnoho spekulací o tom, kdo se skutečně skrývá za pseudonymem Claire Northová, autorky knihy Prvních patnáct životů Harryho Augusta. Dnes už je její pravé já odhaleno. Jde o Catherine Webb, která v rozhovoru prozradila, že zkrátka potřebovala víc než jeden život. Svou první knihu Mirror Dreams vydala ve čtrnácti letech. Poté napsala sedm dalších a úspěšnějších young-adult románů a napsala i sérii Matthew Swift and Magicals Anonymous novels, která vyšla pod pseudonymem Kate Griffin.

Recenze v médiích

North, Claire: Prvních patnáct životů Harryho Augusta
iLiteratura, Johana Kudrnová, 12.01.2016

Mezi young adult knihami by román o opakovaném prožívání téhož života rozhodně vyčníval. Mladá hvězda britského knižního trhu Catherine Webbová (zde pod svým čerstvým pseudonymem) by se nicméně měla rozhodnout, zda má ambice tento žánr překlenout úplně.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Prvních patnáct životů Harryho Augusta?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek