Kniha Tichý dům - obálka

Tichý dům

Autor:

Překlad: Petr Kučera

EAN: 9788025712450

Formát: 360 stran, vázaná
Rok vydání: 2014

Hardcover360
Argo

Doporučená cena: 348,- Kč

Objednávka: Knihu Tichý dům můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Píše se červenec 1980 a v Turecku se pomalu schyluje k dalšímu vojenskému převratu. Do přímořského letoviska nedaleko Istanbulu přijíždí jako každý rok čtyři sourozenci, aby navštívili svou devadesátiletou babičku. Zatímco venku stále houstne napětí mezi nacionalisty a levicovými bojůvkami, babiččin „tichý dům“ vydává potlačovaná rodinná tajemství a rozehrávají se tu osudové životní příběhy. Román, ověnčený domácími i zahraničními cenami, je jak brilantním rodinným dramatem, tak dramatem celé země, v níž děsivě utichá komunikace mezi politickými skupinami, společenskými vrstvami i generacemi.

Recenze v médiích

Pamuk, Orhan: Tichý dům
iLiteratura, Jan M. Heller, 15.02.2015

Tichý dům je teprve druhý román nositele Nobelovy ceny Orhana Pamuka, ale už je v něm zřetelně poznat jeho novátorství. V domě na mořském pobřeží se v létě v osmdesátých letech sejde několik postav a výsledkem je nejen tragická událost, ale bolestně uvědoměná nutnost od základů znovu uvažovat o minulosti i současnosti, o identitě a směřování.

Názory našich čtenářů

****
Turecké křižovatky
Valda, 25.09.2015

Tento román na první pohled vypadá jako banální historie takové normální turecké rodinky. Velmi odlišné pohledy pěti vypravěčů ovšem prozrazují, že tak jednoduché to s Tichým domem nebude. Autor nám opět dává nahlédnout do palčivé rozpolcenosti a polovičatosti Turecka rozkročeného mezi Východem a Západem. Hlavní "hrdinové" jsou postaveni na křižovatku mezi Bohem a vědeckým ateismem, mezi demokracií a autokracií, mezi městem a venkovem, mezi láskou a nenávistí a nevědí si s tím rady. Pro pochopení mentality obyvatel moderního Turecka je tato kniha velmi přínosná, rozhodně ale nejde o odpočinkovou četbu. Hledáte-li napínavý příběh z exotického Orientu, tady ho nenajdete.

41

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Tichý dům?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek