Kniha Milena Jesenská - obálka

Milena Jesenská

Autor:

Originální název: Milena Jesenská (Biographie)
Překlad: Alena Bláhová

EAN: 9788025714850

Formát: 225 stran, vázaná
Rok vydání: 2015

Hardcover225
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Milena Jesenská můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

V osudu české novinářky Mileny Jesenské (1896–1944) se takřka doslovně zrcadlí všechny proměny a zvraty, očekávání a zklamání první poloviny minulého století. Dcera známého pražského lékaře, absolventka Minervy, prvního dívčího gymnázia v monarchii, zažívá ve Vídni rozpad Rakouska-Uherska, po svém návratu do Prahy se stává souputnicí české meziválečné avantgardy a jako redaktorka Národních listů se zapojuje do úsilí o moderní životní styl. Ve třicátých letech se přiklání ke komunistické straně, brzy však o správnosti její ideologie začíná pochybovat a rozejde se s ní. Silné sociální cítění nicméně nadále zůstává výrazným rysem Mileniny osobnosti. Na stránkách slavné Peroutkovy Přítomnosti pak Jesenská dosahuje vrcholu své žurnalistické dráhy. Po „Mnichovu“ a během okupace pomáhá uprchlíkům a působí i v odboji. Umírá v koncentračním táboře Ravensbrück. Aktualizované a doplněné vydání knihy přední české socioložky a literátky doprovází bohatá obrazová příloha.

Názory našich čtenářů

*****
Tuhle knížku jsem si koupila po přečtení čehosi o Fr. ...
Eliška, Beroun, 04.08.2017

Tuhle knížku jsem si koupila po přečtení čehosi o Fr. Kafkovi, kde je Milena Jesenská pochopitelně zmíněná... Je to velmi čtivě napsaná kniha, což ale u Aleny Wagnerové nepřekvapí... Velmi se mi líbilo, jak je popsán život a doba Mileny Jesenské, která na mne zpočátku působila jako děvče z okruhu "zlaté mládeže", postupem dospívání se ale, z mého pohledu, z Mileny stávala zralá žena, která v dobách nejtěžších neváhala pomáhat potřebným, i přes své osobní problémy, aby nakonec svůj život zakončila v koncentračním táboře Ravensbrück.

*****
Trocha čtivé kulturní historie o osobité ženě
j, 05.01.2016

Velmi dobrá a čtivá kniha, která přibližuje trochu bouřlivý život a vlastně i dobu Mileny Jesenské, okruhu kolem gymnázia Minerva, její vztah s Kafkou i architektem Krejcarem a další. Dobrý tip na dárek např. pro paní učitelky za vysvědčení, atp.

52

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Milena Jesenská?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek