Kniha Anísa - obálka

Anísa

Americký miniromán

Autor:

EAN: 9788025713334

Formát: 212 stran, vázaná
Rok vydání: 2015

Hardcover212
Argo

Doporučená cena: 228,- Kč

Objednávka: Knihu Anísa můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Anísa, mladá, poněkud naivní a značně se nudící, ovšem přímočará Američanka, je postava, kolem které se obtáčejí nitky příběhů dalších hrdinů mnohovrstevnatého „minirománu“. Anísa stojí v jejich centru jako osa, zdánlivě pevně zakotvená v zajištěném a pohodlném životě se starším manželem. Prostřednictvím její zaměstnankyně Evy, Češky provdané za Američana, se k ní více či méně přiblíží další čeští imigranti, na jejichž podivné počínání, zvyky a mluvu zprvu pohlíží podezřívavě nebo s posměchem, postupně ale ztrácí půdu pod nohama a nakonec se ona sama ocitá v nejisté roli cizorodce. Zpočátku tápající Eva naopak pomalu zapouští kořeny v nové zemi a užasle sleduje nárazy a prolínání zároveň blízkých i rozdílných světů i odlišné pohledy na to, co vlastně znamená slovo svoboda. Do pestrých vláken amerických příběhů se vplétá na první pohled nesourodá šedá nit jedné historie ze vzdálené „Bohémije“. Právě ta ale vyprávění propojí v pevné klubko s počátkem i koncem.

Recenze v médiích

Šafránková, Daniela: Anísa. Americký miniromán
iLiteratura, Marek Lollok, 09.12.2015

Román s autobiografickým základem, v němž autorka skrze propletené osudy tří žen a jednoho muže zprostředkovává své zkušenosti s prostředím Spojených států amerických. Román se zajímavým námětem, jehož potenciál však zůstal nevyužitý.

Názory našich čtenářů

*****
Poutavé čtení
Zuzana R., 13.11.2016

Z počátku pozvolna se rozbíhající román se začne komplikovat a pak už není možno jej odložit. Dostaví se i možná trochu překvapivý konec, o kterém ještě po zavření knihy přemýšlíte. Poutavě napsané, velmi dobře vystižené dojmy ze života v USA (což oceňuji z vlastní zkušenosti). Bavilo mě přemýšlet, co asi autorka sama prožila a které části jsou produktem její fantazie. Děkuji za čtenářský zážitek a těším se na další knihu.

*****
Báječný*****
Ctenarka, 17.05.2016

X

*****
Anísa-neváhejte a začtěte se!
Markéta V., 10.09.2015

Velmi zajímavé čtení, které vás zasáhne. Nejen díky zajímavě prolínajícím se dějovým liniím, které vás nenechají knihu odložit, ale stejně tak i díky příběhům samotných postav. Čím více se do knihy ponoříte, tím více se budete chtít dovědět, co jednotlivé postavy na jejich cestě potká, jak se situacemi naloží a jak to celé nakonec dopadne. To vše v prostředí americké a české kultury, které upoutává čtenáře a obohacuje jej o nové pohledy a způsoby smýšlení. Anísu si rozhodně nenechte ujít!:)

*****
Anisa moje chvála.
pavel p, 22.07.2015

Znám Danielu Šafránkovou jako malířku s výraznými tahy štětce a s hutnou barevností obrazů,které se mi velmi líbí. Nyní jsem měl možnost seznámit se s její prvotinou knižní.Kniha je velmi poutavá a přečetl jsem ji tak říkajíc v jednom zátahu.Velmi se mi líbil styl autorky,jednoduché věty,charakteristika postav.Autorka zřejmě využila své zkušenosti z dlouhého pobytu v USA a tak i vylíčení prostředí je velmi přesvědčivé.Kniha se velmi dobře čte a nejen pobaví, ale i poučí zasvěceným pohledem autorky na americký život v oblasti současného maloměsta. Knihu mohu jen doporučit a autorce přeji v dalším psaní,které jak doufám bude následovat hodně
úspěchů.

*****
Poutavé čtení
Draha, 21.07.2015

Kniha velmi zajímavě popisuje příběhy běžných Čechů a Američanů, na jejichž pozadí se dovídáme více o životě Čechů v emigraci stejně jako o životě ve slunné Kalifornii. Příběhy jednotlivých postav se prolínají a gradují. Kniha, částečně autobiografická, by rozhodně neměla chybět v knihovničkách těch, kteří se rádi na Čechy dívají z jiného pohledu. Velmi doporučuji !

55

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Anísa?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek