Kniha Kam běží modrá liška - obálka

Kam běží modrá liška

Pohádkové vyprávění z Malé strany

Autor:

Ilustrace: Jan Černý

EAN: 9788025714775

Formát: 144 stran, vázaná
Rok vydání: 2015

Hardcover144
Argo

Doporučená cena: 298,- Kč

Objednávka: Knihu Kam běží modrá liška můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Anotace:

Kam běží modrá liška? — Přece na Kampu. Tam stojí starý dům, který má modrou lišku ve svém znamení. A modrá liška nás zavede nejen na Kampu, ale přímo do pohádky.

Malá Strana se svými starobylými domy, paláci, zšeřelými tajemnými zákoutími, v nichž jako by se zastavil čas, je pro nás stále vidinou, snem, okouzlením, místem, kde dovedeme nejen snít a vymýšlet si, ale i vymyšlenému uvěřit. K pohádkovému vyprávění Inspirovala i Andreje Gjuriće. Jeho čtyři pohádkové příběhy, z nichž každý se odehrává v jiném ročním období, nám nejen přibližují proměnlivou a vždy jinak okouzlující atmosféru Malé Strany, ale seznamují nás i s pohádkovými bytostmi, které na nejmalebnějším místě Prahy „odpradávna žijí“. V novém vydání knihy Kam běží modrá liška (která je už sama o sobě opředena legendami) se můžete setkat s vodníky, kouzelným oknem, bubáky či tajemným mlžným koněm. Ani po více než třiceti letech od prvního vydání neztratila doslova magická dětská knížka nic ze svého kouzla.

Rád bych, abyste věděl, že ty Vaše pohádky patří k tomu nejkrásnějšímu a mně nejmilejšímu, co jsem kdy četl.
Rudolf Hrušínský nejstarší

Andrej Gjurić
(*1938) se narodil se na Smíchově do tradiční rodiny lékařů, právníků a humanitních vědců s česko-bosenskými kořeny. Přes dlouhodobou persekuci režimu se mu podařilo dostudovat psychologii, jejíž praxi se pak věnoval po většinu svého života. Po roce 1989 byl poslancem, přednášel na několika univerzitách, byl předsedou sdružení pro podporu duševně nemocných Fokus. Je autorem desítek článků a odborných esejí, pro rozhlas pohádky, fejetony a literárně-publicistické pořady. Knihu však napsal jedinou. Jeho prvotina, magická próza pro děti Kam běží modrá liška získala po vydání v roce 1983 cenu Literárního fondu a prodalo se jí desítky tisíc výtisků. V současnosti je Andrej Gjurić v penzi a pracuje na knize legend z Malé Strany a Smíchova. 

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Kam běží modrá liška?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek