Kniha Na dně v Paříži a Londýně - obálka

Na dně v Paříži a Londýně

Autor:

Originální název: Down and Out in Paris and London
Překlad: Vladimír Rogalevicz

EAN: 9788025716243

Formát: 236 stran, brožovaná
Rok vydání: 2015

Paperback236
Argo

Doporučená cena: 268,- Kč

Objednávka: Knihu Na dně v Paříži a Londýně můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Aby poznal život chudých z první ruky, vydával se George Orwell na výpravy do chudých městských čtvrtí, nejprve v Londýně a později i v Paříži. Oblékal se jako nuzák, aby mezi místní lépe zapadl, protloukal se jen s minimem peněz, přespával v zavšivených ubytovnách, pracoval jako myč nádobí. S tím, jak chudí žijí a umírají, se seznámil bezprostředně též v jedné pařížské nemocnici, když na svých toulkách onemocněl. Orwellova sociologická reportáž dodnes slouží díky své upřímnosti a procítěnosti jako protipól všech suchých statistik o nezaměstnanosti, chudobě a bídě.

Recenze v médiích

Orwell, George: Na dně v Paříži a Londýně
iLiteratura, Johana Kudrnová, 05.08.2016

Vydáním Orwellových reportáží z prostředí londýnské a pařížské chudiny se nakladatelství Argo blíží završení kompletního českého překladu díla spisovatele, který je ve zdejším prostředí znám hlavně jako autor děl Farma zvířat a 1984, v nichž vizionářsky vystihl podstatu autoritářských režimů stalinského střihu. Na dně v Paříži a Londýně tak řadu čtenářů může překvapit antikapitalistickým étosem, příznačným pro celou Orwellovu esejistiku.

Názory našich čtenářů

***
Kniha - jako všechny orwelovky - je napsána čtivě. ...
Eliška, 24.08.2017

Kniha - jako všechny orwelovky - je napsána čtivě. Byl to zajímavý nápad. Určitě je třeb ocenit skutečnost, že autor skutečně jako tulák žil. Neměl co jíst, neměl kde spát a občas ani kdy, bavil se s lidmi, kteří tak žili mnoho let, zajímal se o problematiku politickou i morální. To se mi líbí. Ale není to nic světoborného. Nehltala jsem další a další stránku. Nebyla jsem napnutá, jak to dopadne. Byla jsem trochu zvědavá na pointu - ale to hlavně proto, že vím, jak Orwell skončil. Vím, že stav byl dočasný a účelový. Žádnou Velkou Pravdu - jež pro něj bývá tolik typická - jsem nenašla. Hodnocení asi nekoresponduje s počtem hvězd, ale nenechte se zmýlit, Orwell je velmi dobrý spisovatel a ačkoliv bych knihu neřadila mezi špičku, pro milovníky daného žánru je na místě doporučení si ji přečíst.

*****
Naprosto skvělá kniha
Burbizonka, 09.12.2015

Tuhle knihu si musím koupit. Četla jsem ji půjčenou z knihovny.V knize je až mrazivě jasně vylíčen opravdový hlad a bída, kterou u nás v republice asi málokdo nyní zažívá. Něco tak strašného a dobrovolně prožívaného, což je na tom nejstrašnější, autor dokáže popisovat tak, že úplně cítíte tu špínu, tu nemohoucnost a slabost a zoufalství. Díky Argo, že znovu vydáváte to nejlepší z E.A.Blaira.

42

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Na dně v Paříži a Londýně?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek