Kniha Mycelium V: Hlasy a hvězdy - obálka

Mycelium V: Hlasy a hvězdy

Autor:

EAN: 9788025719688

Formát: 488 stran, brožovaná
Rok vydání: 2016

Paperback488
Argo

Doporučená cena: 389,- Kč

Objednávka: Knihu Mycelium V: Hlasy a hvězdy můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Znamení. Předzvěsti. Vlna změn. Ať to chcete nebo odmítáte, Hvězdovládci přicházejí. Sekta vyznavačů aurigiánské hereze je zničená, ale volání, vyslané do vesmíru, nezůstalo bez následků. Hvězdovládci – wëtrëigaës – se blíží. Představují hrozbu, proti které by se měli spojit i největší nepřátelé: telepat Aš~šád, velekněz z Rekeghu, Lodě, sgen z Fomalhiwy i nová pozemská Velekněžka Regentka. Jenže pro ty, kteří touží po moci, je těžké zapomenout na vlastní cíle. Ne každý překročí svůj stín. Dost se najde těch, kteří by si ve skutečnosti příchod Hvězdovládců přáli. A čím víc se o Hvězdovládcích mluví, tím víc se stávají realitou. Lucas netouží být všemocným hrdinou. Slyší Lodě, nabírá psychotronické síly a Klíč má na dosah... jenže snadné cesty, které se samy nabízejí, nikdy nebyly pro něj. Jak je jeho zvykem, míří právě na opačnou stranu: do mlhy a do tmy, přes přízračný most a skrz největší ponížení – protože právě to je správný směr. Tuší, co si ostatní ještě nepřiznali. Tady běžná řešení nestačí.

Názory našich čtenářů

****
Konečně jsem na chvíli svobodný. Ten příběh je ...
Vlkodlak, 09.09.2018

Konečně jsem na chvíli svobodný. Ten příběh je strašně zajímavý a těším se, jak to celé dopadne. Na druhou stanu ta "psychologie" postav je čím dál otravnější a přijde mi to jako ztráta času. Když se tam potřicáté omílají Lucasova traumata z dětství, už mne to skoro irituje. Aš šádova nenávist, vzhledem k tomu, jak je vykreslován jako naprosto perfektní bytost, je těžce nedůvěryhodná. A slovo "hrůza", které je tam skoro pořád, už je akorát směšné.
Vilmo, nechcete zajít na nějaký kurz psychologie postav? A hlavně ... mohla byste trochu krotit tu grafomanii? Dokonalé věci jsou vybroušené a krátké, ne opakující se ...

Ale přesto ... extrémně zajímavý příběh a svět. Díky za to.

*****
trochu překvápko, když na konci pentalogie ...
Páral Marek, 21.10.2017

trochu překvápko, když na konci pentalogie zjistím, že šestej díl vyjde za půl roku, ale nešť, kdy má člověk možnost přečíst si něco tak monstrózního od české autorky?! Na recenzi si netroufám, jsem v tom čerstvě až po uši, nějakejch dva tisíce stran. Jo, polovičku bych jako chlap oželel, ty detailní pohledy všem zúčastněnejm do hlav jsou napřed úchvatný, pak obdivuhodný a nakonec únavný. Ale kruci, je to chytrý, je to zamotaný a je to napínavý, takže ten šestej díl chci. To je jasně za šestou hvězdu!

*****
Vysvětlení
noemus, 25.08.2016

V. Kadlečková se nakonec rozhodla už hotový pátý díl přepsat a dořešit některé nedořešené zápletky. A rozdělí poslední díl do dvou knih ta pátá snad opravdu letos vyjde. Ta poslední šestá se bude jmenovat podle süehlu, český název neznám. Našel jsem to jako její post na FB, omlouvá se, no já to chápu je to perfekcionistka. Ale, že by někdo poslal e-shopům vysvětlení a publikoval ho to ne.

*****
Věčné čekání
tv, 18.08.2016

Když jsem zhltnul první čtyři díly, těšil jsem se, že už za měsíc dva se dočkám posledního dílu. To bylo před rokem a u knihy byla poznámka "nakladatel má v edičním plánu na 30. 9. 2015". Když se tam v září (2015) objevil datum 31. 3. 2016, řekl jsem si nešť. Když... ale zkraťme to, byl tam jak červen, tak září a teď je v plánu na konec 2016.
Tak si říkám - kde to vázne, ale asi to spíš nechci vědět.

Jo a na knížku se moc těším. Už přes rok.

*****
Rok zpoždění!
Norek a Korek, 18.03.2016

WTF, co se dějě? Nedočkavě očekáváme už od půlky roku 2015, najednou zjistíme, že kniha vyjde v prosinci 2015. V prosinci 2015 zjistíme, že kniha je v edičním plánu na 30.3.2016 a v březnu 2016 je plánovaný termín ohlášen na 30.6.2016, takže až koncem roku 2018 zjistíme, že kniha již brzy vyjde 31.12.2020, budeme se těšit :o(

4.85

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Mycelium V: Hlasy a hvězdy?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek