Kniha Wittgensteinova kniha faktů - obálka

Wittgensteinova kniha faktů

Autor:

EAN: 9788025720110

Formát: 368 stran, brožovaná
Rok vydání: 2017

Paperback368
Argo

Doporučená cena: 348,- Kč

Objednávka: Knihu Wittgensteinova kniha faktů můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Beletristický text s nadhledem líčí příběh rodiny velkokapitalisty. Rodinu popisuje po kapitalistově odchodu. Podobu jeho ženy Poldi si někteří občané Kladna ještě uchovávají v paměti. Představte si, že předání ocelářského holdingu dědicům v letech před První světovou válkou neproběhlo hladce. Představte si obchod Kladno-Pittsburgh v roce 1912. Představte si, že jedno z jejich dětí majetek převzít odmítlo.
Představte si, že tento syn dal přednost dráze učitele. Představte si, že se stal jedničkou ve svém oboru. Představte si, že se stal učitelem na Cambridge. Představte si, že jediná kniha vydaná za jeho života začíná slovy: Svět je všechno, co je faktem. Představte si knihu, která se skládá ze samých faktů. Faktem je, že se syn Poldi a Karla Wittgensteinových jmenoval Ludwig Wittgenstein. Faktem je, že se stal nejvlivnějším učitelem filosofie na univerzitě v Cambridge ve 20. století.
Publikace byla vydána k výročí 100 let od udělení stipendia rakouským umělcům (Trakl, Rilke, Loos) z peněz kladenských hutníků. Stipendium roku 1914 anonymně udělil syn Poldi Wittgensteinové, cambridgeský filosof.

Cena Miloslava Švandrlíka udělovaná Obce spisovatelů ČR za nejlepší humoristickou knihu vydanou v roce 2016. - Nominace Společností F. X. Šaldy na Cenu F. X. Šaldy za nejlepší českou seriozní knihu roku 2016.

Recenze v médiích

Čumba, Ladislav: Wittgensteinova kniha faktů
iLiteratura, Zdeněk A. Eminger, 15.06.2017

Pozoruhodný knižní experiment přibližuje dílo i život Ludwiga Wittgensteina způsobem, který se u nás doposud neobjevil. Nechybí mu vtip, ironie ani hluboký vhled do autorova opus magnum.

Názory našich čtenářů

*****
dokonalé
jasal, 12.02.2017

Tak takhle jsem se už dlouho nepobavil. Wittgenstein z knihy vystupuje jako něco mezi Járou Cimrmanem a Forrestem Gumpem. Není snad nic důležitého, u čeho by on, nebo jeho rodina nebyla - portrét sestry od Klimta, Ravelův koncert pro levou ruku pro bratra, peníze pro Rilkeho atd. Lepší životopis kohokoliv jsem snad nikdy nečetl. Kniha je bohatě doprovázena obrazem a citacemi z různých děl. Doporučuji rozhodně všem, nejen milovníkům pregnantních číslovaných výroků.

51

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Wittgensteinova kniha faktů?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek