Kniha Atlantský svět - obálka

Atlantský svět

Autor:

Originální název: The Atlantis World
Překlad: Daniela Orlando

EAN: 9788025716526

Formát: 264 stran, brožovaná
Rok vydání: 2015

Paperback264
Argo

Doporučená cena: 289,- Kč

Objednávka: Knihu Atlantský svět můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 15%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Severní Maroko: Dr. Kate Warnerová vyléčila globální pandemii a myslela si, že vyléčí i sebe. Mýlila se. A mýlila se i ohledně rozsahu atlantského spiknutí. Lidstvo nyní čelí nové hrozbě v podobě nepředstavitelně silného nepřítele. Ani jí samotné už nezbývá mnoho času a lidská civilizace stojí před naprostým zhroucením, když se objeví nová naděje – zpráva od potenciálního spojence.
Hvězdárna Arecibo: Mary Caldwellová celý život čekala, pozorovala hvězdy a pátrala po stopách rozumného života za hranicemi naší planety. Když se konečně dočká, je náhle zatažena do boje staršího než lidstvo, ve kterém jde ještě o mnohem víc. Mary se musí rozhodnout, komu má důvěřovat, protože už není kam utéct.
Antarktida: Dorian Sloane po odeznění atlantského moru zjišťuje, že se stal jednou z loutek v Areově tajemném plánu. Než stihne ovládnout situaci, Arés rozpoutá kataklyzma, které vše změní. Zatímco svět zachvacuje katastrofa, Arés mu prozradí pravou povahu nebezpečí ohrožujícího lidstvo a Dorian přistoupí na poslední úkol – dopadnout a zabít Davida Valea a Kate Warnerovou. Tentokrát už nebude brát zajatce. Dostal nařízeno najít je a zlikvidovat, a navíc má nyní přislíbené odpovědi i spásu. S Dorianem v patách pak Kate s Davidem a ostatními členy jejich týmu putují vrakem atlanťanské lodě potopené na Zemi, atlanťanskými výzkumnými stanicemi rozesetými po celé galaxii i minulostí tajemné kultury, která by mohla zachránit lidstvo v jeho nejčernější hodince. Jejich vlastní životy jsou v sázce, času není nazbyt a Kate, Davida i Doriana nyní čeká ta nejtěžší zkouška.

Názory našich čtenářů

*****
Jak pejsek s kočičkou vařili dort...
Alena, 02.01.2016

První díl - Atlantský gen - byl naprosto skvělý a skutečně si zasloužil přirovnání k novému D. Brownovi. Nápaditá dějová křivka, parádní styl psaní, který udržoval čtenáře v napětí a zároveň dokázal několikrát překvapit vývojem děje...Druhý díl - Atlantský mor - už bohužel naznačoval jistou překombinovanost děje, ale stále sliboval, že ve třetím díle - tedy Atlantském světě - dojde k jakémusi uzavření a vysvětlení děje. To se nestalo. Pokud byla první část celé trilogie jakýmsi napínavým mystic thrillerem, druhá část už přešla d roviny scifi a třetí díl, bohužel pro autora i natěšeného čtenář, je něčím mezi Matrixem, Hvězdnými válkami, Star Trekem a kdo ví, čím ještě..Působí to skutečně tak, že autor nacpal do knížky vše, co ho kdy napadlo a možná zaujalo. Čtenář je v ději ztracený, navíc ani není schopný určit, o jaký žánr literatury vlastně jde. Je to velká škoda, pokud by se p. Riddle držel dějové linky z prvního dílu- která byla velmi zajímavá, nápaditá a dějově bohatá, bylo by to dílo, které by asi nezůstalo zapomenuté. Takhle dle mého skončí na literárním smetiští mezi různými sci-fi rodokapsy. To, jaký z toho zmatečného a přeplácaného děje může vzniknout avizovaný film, nechci ani domýšlet. Bohužel. Na všechny díly jsem se opravdu s velkým očekáváním a napětím těšila, než vyjdou a přečtu je.

51

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Atlantský svět?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek