Kniha Bydlim v Nuslích - obálka

Bydlim v Nuslích

Autor:

EAN: 9788025717363

Formát: 248 stran, vázaná
Rok vydání: 2016

Hardcover248
Argo

Doporučená cena: 248,- Kč

Objednávka: Knihu Bydlim v Nuslích můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

"Atypický, kompozičně pozoruhodný román Bydlim v Nuslích je druhou knihou výtvarnice Daniely Šafránkové. Je spleten ze tří dějových linií – tří samostatných pramenů, které se vzájemně prolínají a v závěru vytvoří jeden jediný proud. Nejsilnější z pramenů čtenáře zavede do současného jihočeského městečka Lázně Toužim: zpoza oceánu sem přijíždí expert na srdeční choroby, doktor Černý. Zdá se ale, že nejde o ledasjakého „srdcaře“ – možná jde o čerta na misi za hříšnými dušemi. Jeho přítomnost v městečku rozvíří zapomenutá dramata, vytvoří dramata nová a krásný doktor poslouží místním obyvatelům jako zrcadlo, v němž se odrážejí jejich představy, touhy a nesplněná přání.
Druhý pramen vyvěrá z historie – jde o deníkové záznamy vojína G. S. z první světové války, které velice autenticky popisují jeho válečnou pouť přes východní Polsko až do ruského zajetí v dalekém Turkmenistánu a pak zpět do vlasti. Třetí pramen nese vyprávění malého Augustina, jenž vyrůstá v normalizačním Československu, konkrétně v pražských Nuslích – groteskně pokroucená každodennost, podivná doba nedoříkaných vět, dlouhých front na cokoliv a chatařské svobody je v bezprostředním dětském podání prazvláštně snová. Augustinovo dětství končí spolu s vládou komunistů a vyprávění téměř filmové se přenese na americký kontinent.

Názory našich čtenářů

*****
netradičně a zajímavě psaná kniha se třemi ...
Dita S, 14.11.2017

netradičně a zajímavě psaná kniha se třemi dějovými liniemi je velmi příjemné čtení s vtipným a překvapivým rozuzlením . dala bych i více hvězdiček než jen pět.

*****
prima čtení... i na pokračování
klára spáčilová, 16.10.2016

Knížku Bydlim v Nuslích jsem si původně vzala na letní dovolenou. Bohužel les, krásné počasí a přátelé mě od ní odvedli. Ležela mi pak dlouho na nočním stolku. Tak jsem po ní sáhla v dušičkovém počasí. Zjistila jsem, že si začátek nepamatuji a že mi to "va". Uvařila jsem si čaj a začala číst znovu. Sobotní mlhavý, zamračený a studený den utekl jedna dvě. Zajímavé spletené příběhy, nuselské prostředí (mně tak dobře známé a blízké), přemýšlení nad tím, kdo je kdo, kdo byl kým, jak to vlastně je, jak to vlastně bylo a jak to bude. Děkuji, Danielo, za krásný den... za prima knížku.

*****
Letní dovolenková četba
Alena Michalová, 05.09.2016

Ideální letní četba! Lehké a zábavné čtení se zajímavým rozuzlením tří zauzlených příběhů. Každého, kdo zažil podzim totalitního režimu u nás, zaujme a velice pobaví úryvky z deníku chlapce, který se pere s realitou osmdesátých let. Přinesla však porevoluční doba jiný, morálně lepší svět? Odpověď na tuto otázku můžete najít v současném příběhu slečny Mlady, který se s pasážemi z chlapcova deníku prolíná. A aby toho nebylo málo, nahlédnete ještě do jiného údobí našich dějin, do dob Rakouska-Uherska a první světové války, kam vás zavede voják rakousko-uherské armády, později legionář v Rusku. Všechny tři příběhy se v závěru nečekaně za přispění vyšší moci propojí. Pokud jste zvědaví, jak, hurá do čtení!

*****
Bydlím v Nuslích
Lena, 15.07.2016

S čertem se v české beletrii moc často nesetkáte - leda v pohádkách. Doktor Černý je nejen velký fešák, ale možná i čert a má něco za lubem s dívkou Mladou. -Kluk z Nuslí zažije rok 89 a čeká ho daleká cesta, Pradědeček legionář po sobě zanechal (skoro) autentické dopisy... Postavy v novém románu Daniely Šafránkové jsou různorodé, děj pestrý. Doporučuji.

*****
Poutavé čtení
Marie Trnková, 27.06.2016

Milá Danielo,
tento týden jsem dočetla Tvou druhou knihu a moc mě bavila. Všechny tři příběhy mě zajímaly, nechybělo napětí, v závěru se vše pěkně propojilo. Četla jsem všude, dokud jsem nebyla u konce. Takhle čtu jen tehdy, když mě kniha pohltí a ta Tvoje mezi ně patří !

Díky a pokračuj v psaní :-)
Marie Trnková

55

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Bydlim v Nuslích?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek