Kniha Miluju Tě, protože mě živíš - obálka

Miluju Tě, protože mě živíš

Autor:

Originální název: Te quiero porque me das de comer
Překlad: Denisa Škodová

EAN: 9788025719312

Formát: 252 stran, vázaná
Rok vydání: 2016

Hardcover252
Argo

Doporučená cena: 328,- Kč

Objednávka: Knihu Miluju Tě, protože mě živíš můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Madrid netvoří jen historické památky a kouzelné uličky, ale také čtvrti, do nichž turista nanejvýš zabloudí a rodilý Madriďan se do nich vypraví jen v případě nevyhnutelné nutnosti. Čtvrti, jakou je třeba zanedbaný, upatlaný a ve dne i v noci nebezpečný Carabanchel, kde se to různými podivíny, žebráky, ztroskotanci, přistěhovalci, mafiány a jinými pochybnými existencemi jen hemží. Carabanchel je čtvrť, kde žijí jen ti, kdo musí. Kde jinde než v této čtvrti může řádit sériový vrah – psychopat, který je schopen nepředstavitelných věcí a před nímž se celá čtvrť třese, kdy zase udeří. Tím spíš, když si poslední dobou vybírá za oběti malé holčičky a policie je čím dál bezradnější… Román Miluju tě, protože mě živíš je temný, někdy až odpudivě přímočarý a místy odlehčený štiplavým černým humorem. Politická korektnost je v něm absolutně popřena a sociální stereotypy jsou naopak rozvíjeny ad absurdum. David Llorente příhody obyvatel této čtvrti zaznamenal jedinečným stylem, který dokonale reflektuje a současně paroduje útržkovitou komunikaci moderní západní společnosti. Autorovi se v románu podařilo odhalit mnohé stinné stránky a slabiny nejen člověka jako takového, ale rovnou celé „vyspělé“ civilizace s „prohnilými“ mezilidskými vztahy.

Recenze v médiích

Llorente, David: Miluju tě, protože mě živíš
iLiteratura, Anna Melicharová, 11.12.2017

Madridská čtvrť Carabanchel žije po celé roky ve strachu před dalším útokem masového vraha, ten strach a hnus k ní ale v podstatě už patří. Llorenteho román, krutě upřímný příklad žánru „hardboiled“, vyžaduje odvážné čtenáře, a to vzhledem k obsahu i ke zběsilému rytmu vyprávění.

Názory našich čtenářů

*****
Román v nekonečné větě, která vám nedovolí ...
Kubeš Jan, 28.08.2018

Román v nekonečné větě, která vám nedovolí vystrčit hlavu z knihy, dokud rachot rotačního kulometu slov neustane a vám v hlavě nezůstane jen zvuk protáčejících se hlavní. Makabrózní multipříběh nás strhujícím způsobem vtáhne do jedné madridské čtvrti, jejíž temnotu nedokáže rozptýlit ani plné polední slunce. Carabanchel je jako Gotham bez Batmana, jako Sin City ochucené kořením evropské dekadence a existencialismu. Mistrovsky napsaná kniha, která vám zůstane dlouho v mysli, zejména když vám dojde, že to, co vypadá jako nadsázka, je vlastně jen „magická realita“ vyloučené čvrti někde na okraji kteréhokoli velkoměsta. Dlouho jsem přemýšlel, který autor ve mě naposled nechal stejně zvláštní a těžko popsatelný pocit jako tato kniha - ale pak mi to došlo - G. G. Márquez.

51

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Miluju Tě, protože mě živíš?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek