Kniha Sedmá funkce jazyka - obálka

Sedmá funkce jazyka

Autor:

Originální název: La septieme fonction du langage
Překlad: Michala Marková

EAN: 9788025721445

Formát: 376 stran, vázaná
Rok vydání: 2017

Hardcover376
Argo

Doporučená cena: 398,- Kč

Objednávka: Knihu Sedmá funkce jazyka můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Druhý román autora pozoruhodné knihy HHhH se opět pohybuje v historických kulisách, ale tentokrát jde o minulost o něco méně vzdálenou – o osmdesátá léta dvacátého století – a o radikální změnu žánru: Laurent Binet se místo historického románu pouští do vod postmoderny, krimirománu a konspiračního thrilleru. Historické události už nerekonstruuje do co nejpřesnějších detailů, nýbrž je coby výchozí materiál mistrně a hravě mísí s fikcí. Je 25. února 1980 a v jedné pařížské ulici srazila dodávka chodce. Šlo by zřejmě o tragickou, leč ničím výjimečnou událost, nebýt toho, že oním chodcem byl světoznámý francouzský sémiolog Roland Barthes a že se právě vracel z oběda s prezidentským kandidátem Françoisem Mitterrandem.

Recenze v médiích

Binet, Laurent: Sedmá funkce jazyka
iLiteratura, Marek Jančík, 22.09.2017

Francouzský spisovatel Laurent Binet je autor potměšilé mystifikace. V jeho „lingvisticko-filozofickém“ románu Sedmá funkce jazyka vystupuje řada postav (nejen) francouzské intelektuální scény raných osmdesátých let a zaobírá se i někdejší prezidentskou kampaní, kdy proti sobě stál levicový kandidát François Mitterrand a pravicový Valéry Giscard d’Estaing. Pobaví i ty, pro něž je svět, o kterém vypráví, spíše jen mlhavou krajinou.

Názory našich čtenářů

*****
Jako lékaře zajímajícího se i o filosofii musím konstatovat, ...
Jaroslav Svoboda, 15.07.2017

Jako lékaře zajímajícího se i o filosofii musím konstatovat, že jde o mimořádně hodnotnou a pro přemýšlivého člověka i poučnou a poutavou knihu s kriminální zápletkou, pochopíme " život znaků v životě společnosti " i to, že každá událost má zároveň určitý význam. Na stránkách knihy s napínavým dějem se setkáváme s Umbertem Ecem / " jméno růže " /, s Rollandem Barthesem, s většinou tehdejších francouzských filosofů okolo roku 1980, s presidentem V. Giscardem d´Estaing i s Francouis Mitterrandem. Zároveň nadaný autor krásným jazykem po celou dobu udržuje čtenáře v napětí. Jde o mimořádně hodnotnou knihu, jednu z pro mne nejzajímavějších, které jsem v posledním roce četl.

51

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Sedmá funkce jazyka?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek