Kniha Truchlivý amoret pražský - obálka

Truchlivý amoret pražský

Autor:

Originální název: The Sorrowful Putto of Prague
Překlad: Jana Fischerová

EAN: 9788025721230

Edice: Argomiks
Formát: 152 stran, vázaná
Rok vydání: 2016

Hardcover152
Argo

Doporučená cena: 348,- Kč

Objednávka: Knihu Truchlivý amoret pražský můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Anotace:

Xavier Truchlivý Sněžný je dosti rozporuplný hrdina: barokní andělíček, který ovšem přišel na svět v renesanci; bytost s tváří dítěte a hořkou moudrostí starce; něžný milovník i zuřivý bojovník, a především: oddaný ochránce Prahy. Jednotlivé kapitoly jeho dobrodružství nás zavedou do rudolfínských či barokních dob i do současnosti; vypráví se tu o politických čistkách padesátých let a o normalizační tajné policii, o Golemovi a zombie verzi Jana Nepomuckého, o pražských taxikářích či zázračném zjevení mluvící hlavy svatého Vojtěcha uprostřed pražského Žižkova… Zkrátka a dobře, Truchlivý amoret pražský nabízí natolik bizarní mix historických reálií, fantaskních příběhů, pražského genia loci, černého humoru (typicky britského i typicky českého) a popkulturních narážek, že po jeho přečtení už matičku Prahu nikdy neuvidíme stejnýma očima. Za pozornost stojí i soundtrack k dílu (viz www.theputto.com), na němž se mj. podílel klávesista legendární skupiny The Cure Roger O’Donnell či česká indie hvězda Kittchen.

Recenze v médiích

Stafford, James: Truchlivý amoret pražský
iLiteratura, Pavel Mandys, 12.08.2017

Barokní andělíček jako pražské strašidlo a neobvyklý komiksový (super)hrdina? Velšský rodák Stafford míchá pražské legendy i historické reálie s popkulturními odkazy a pubertálními vtípky.

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Truchlivý amoret pražský?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek