Kniha Hrůzná vláda žen - obálka

Hrůzná vláda žen

Autor:

Originální název: A Monstrous Regiment of Women
Překlad: Alžběta Lexová

EAN: 9788025719213

Formát: 340 stran, vázaná
Rok vydání: 2016

Hardcover340
Argo

Doporučená cena: 348,- Kč

Objednávka: Knihu Hrůzná vláda žen můžete koupit ještě dnes v internetovém knihkupectví Kosmas.cz se slevou 10%.

Elektronická kniha: Knihu jsme vydali také jako elektronickou knihu formátech ePub, Mobi, PDF.

Anotace:

Detektivka ze série příběhů o Mary Russellové, učednici Sherlocka Holmese. Píše se rok 1921, a přestože se Mary stává bohatou dědičkou, nepřestává se toulat mlžnatým Londýnem v důmyslném přestrojení. Jedné noci narazí na starou známou jménem Veronica a ta ji zavede do Nového chrámu božího, což je sdružení vedené charismatickou Margery Childeovou, sufražetkou s mystickými sklony. Když se však mezi stoupenkyněmi odehraje nikoli první ošklivá nehoda, začne Mary zajímat původ bohatství vůdkyně společenství. Na pomoc je přizván i Sherlock Holmes, který stůj co stůj musí zabránit tomu, aby Mary o své peníze přišla... a spolu s nimi taky o svůj život.

Názory našich čtenářů

**
Asi nebudu sám, kdo po přečtení prvního dílu série o ...
Kotelník, 14.07.2017

Asi nebudu sám, kdo po přečtení prvního dílu série o Holmesovi a Mary Russellové očekával se zájmem pokračování dobrodružství této poněkud nesourodé dvojice detektivů. Nová kniha s poněkud odtažitým názvem moje očekávání nesplnila. Autorka zřejmě většinu nápadů vyčerpala v první knize a bohatý potenciál, který se díky neotřelému nápadu spojení Holmese a jeho mladé učednice nabízel, v dalším díle nevyužila. Jako by napsání této knihy bylo vynuceno příznivým ohlasem knihy první a tím vznikem povinnosti za každou cenu v příhodách obou protagonistů pokračovat. Bez ohledu na naprostý nedostatek nápadů, zápletek, zajímavých postav a podobně. Děj se v první půlce knihy zoufale vleče, není dodržena jedna ze zásad správné detektivky, že pachatel má být byť nenápadně představen hned zkraje, aby si čtenář při čtení dalších kapitol mohl zahrát na detektiva. Kniha je zbytečně rozsáhlá, zápletka včetně jejího řešení by vydala na jednu krátkou Doylovu povídku, pak by snad byla i čtivá. V druhé části knihy se sice děj trochu rozběhne, ale jeho kulisy jsou ploché, nezáživné, jak Holmes tak jeho učednice nepředvádějí žádné skvělé dedukce a děj respektive jeho kulisy místy připomínají spíš Poa než Doyla. Příběhem se, snad pro zdání kontinuity s Doylovým dílem, mihnou postavy Mycrofta, Watsona a mladého Lestrada, ale jejich přínos k ději je spíš symbolický až zanedbatelný. Instalace těchto postav do děje působí nesourodě až násilně. Kniha končí zoufalou scénou, která toto nepodařené dílo korunuje. Podrobnosti se čtenář dočte sám, jen bych připomněl, že v detektivkách se občas najdou i spolupracující dvojice muž - žena, ale až na výjimku Agátiných manželů Beresfordových je mezi nimi čistě zaměstnanecký vztah (Mason - Streetová, Lam - Coolová). Je velká škoda, že autorka nepokračovala v psaní v duchu první knihy, to, kam děj dovedla, už mnoho možností rozumného pokračování nenabízí.

*****
Starý dobrý Londýn
Renata, 03.02.2017

Napadá mne, je jen málo knih o jednadvacetiletých ženách, které opravdu neřeší láskyplné blouznění, nebo ne? On ten Londýn a podivná Margery Childeová zcela zakryje jakékoliv pochyby o prázdnosti příběhu, budete do něj tak vtaženi, že vzpamatovat se z ryzí četby pár minut trvá… A ještě je ve hře jedna podivuhodná, snad až nadpřirozená událost! A nebudu vás napínat, otázka, jestli Mary Holmese má více než ráda, také přijde, jen velmi decentně, na přetřes. No a… nebudu předbíhat, ono se to nakonec tak pěkně všechno vyvrbí. Za mě - skvělé literární čtení, pohlazení po duši!

3.52

Napište vlastní komentář

Četli jste knihu Hrůzná vláda žen?
Tak neváhejte a napište vlastní komentář. Podělte se s ostatními čtenáři o své hodnocení.
Hodnocení
výborné
Nadpis recenze *

Váš komentář *

Vaše jméno

Nejprodávaněj±í knihy
v±echny nejprodávaněj±í tituly
Kmenoví autoři
v±ichni kmenoví autoři
 
Brzy vyjde
v±echny připravované tituly
ARGO spol. s r.o.
Milíčova 13, Praha 3
tel.: +420 222 781 601

  Pokročilé hledání zasílání novinek